Największa giełda

eToro i Robinhood wycofują z oferty altcoiny wymienione przez SEC jako papiery wartościowe

Dwie popularne platformy handlu detalicznego – eToro i Robinhood zawiesiły możliwość zakupu niektórych altcoinów dla amerykańskich użytkowników, po pozwach przeciwko Binance i Coinbase złożonych przez SEC.

Na platformie eToro Amerykanie nie mogą obecnie zakupić Algorand (ALGO), Decentraland (MANA), Polygon (MATIC) oraz Dash (DASH), po tym jak amerykańska Komisja SEC wymieniła te tokeny jako potencjalne papiery wartościowe w pozwie przeciwko giełdzie Binance.

Parę dni temu podobną decyzję podjął Robinhood, wstrzymując wsparcie dla MATIC, SOL i Cardano, podając jako powód ostatnie działania SEC.

eToro w wątku na Twitterze napisał, że dokonał przeglądu oferowanych przez siebie produktów kryptowalutowych w świetle „szybko zmieniającego się otoczenia regulacyjnego” i „ostatnich wydarzeń”. Aktywa zostały oficjalnie wycofane przez eToro z dniem 12 lipca, ale użytkownicy nadal będą mieć możliwość ich przechowywania i sprzedawania.

„Pozostajemy zwolennikiem aktywów kryptograficznych i wierzymy w znaczenie oferowania naszym użytkownikom dostępu do zróżnicowanej gamy klas aktywów, w tym akcji, funduszy ETF i opcji. Zobowiązujemy się do ścisłej współpracy z organami regulacyjnymi na całym świecie, aby kształtować przyszłość branży kryptograficznej i zapewniać dostęp zwykłym inwestorom” – stwierdziła firma.

Działania eToro zawsze cechują się ostrożnością w stosunku do decyzji podejmowanych przez amerykańskie organy regulacyjne. Wcześniej, kiedy SEC oskarżył Ripple o nielegalne oferowanie XRP jako papieru wartościowego, firma także zdecydowała się wycofać to aktywo z oferty.

Dodaj komentarz