Największa giełda

Ethereum jest towarem – twierdzi szef CFTC

Przewodniczący amerykańskiej Komisji uważa, że ETH jest towarem, a nie papierem wartościowym, jak twierdzi SEC.

Szef amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission (CFTC) Rostin Behnam, powiedział we wtorek że wierzy iż ether jest towarem. Stanowisko to różni się od tego które prezentuje przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Jego zdaniem ETH może być papierem wartościowym.

Behnam został zapytany podczas wtorkowego przesłuchania budżetowego, czy uważa, że ​​eter powinien należeć do grupy towarów, potwierdził że zgadza się z tą opinią. Pytanie zostało zadane w kontekście giełdy Binance, która została oskarżona przez CFTC o nielegalny handel towarami, do których Komisja zaliczyła: bitcoin, eter, litecoin oraz stablecoiny tether i BUSD.

Komisja CFTC złożyła obszerny pozew przeciwko giełdzie Binance, obok zarzutów o nielegalny handel towarami, stawiając także „umyślne uchylanie się” od prawa USA i namawianie amerykańskich klientów do omijania procedur KYC.

Behnam zapytany również został o dalszy rozwój innowacji kryptograficznych w USA, który ostatnio dla wielu stoi pod znakiem zapytania.

„To powinno być absolutnie niepokojące” – powiedział. „Europa wprowadziła dość kompleksowy system, który zostanie wdrożony w ciągu najbliższych kilku lat” – powiedział, dodając, że Stany Zjednoczone muszą „przesunąć piłkę do przodu. “

Z kolei przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Gary Gensler, przedstawił argumentację jakoby kryptowaluty oparte na konsensusie Proof of Stake miały być uznane za papiery wartościowe, czyli między innymi ether oraz tokeny oparte na sieci Ethereum i w związku z tym powinny podlegać obowiązkowi regulacyjnemu ze strony SEC.

Co ciekawe niezależnie od tego do jakiego konsensusu dojdą obie amerykańskie Komisje, giełda Binance i tak może odpowiadać za nielegalny handel aktywami, różnica będzie dotyczyć tylko podmiotu, którego będą to kompetencje.

CFTC i SEC wydają się rywalizować o władzę nad coraz szybciej rozwijającą się branżą kryptowalut. Wpływy do budżetu z tak intratnego sektora są warte zawalczenia.

Dodaj komentarz