Największa giełda

Ethereum również osiąga nowe ATH na poziomie ponad 4 300 $

Kryptowaluta Ethereum w ślad za Bitcoinem, również osiągnęła nowy rekord cenowy, wznosząc się na poziom 4 366 dolarów.

Cena Ethereum przez ostatnie 24 godziny wzrosła o niemal o 10 %, pozwalając kryptowalucie ustanowić nowe ATH. Nowy rekord został pokonany o 200 dolarów z poziomu poprzedniego ATH wynoszącego 4 168 dolarów z 5 maja 2021 roku.

ethereum wykres ath

Wprowadzenie funduszy ETF na Bitcoina spowodowało wzrosty nie tylko króla kryptowalut, cały rynek cyfrowych walut podążył za pozytywnym sentymentem BTC.

Ustanowienie nowego rekordu przypadło w udziale tylko Bitcoinowi i Ethereum ale pozostałe kryptowaluty również notują dzisiaj wzrosty, często dwucyfrowe.

ETF-y na Bitcoina zwiastują większą adopcję

Fundusze ETF na Bitcoina notowane na nowojorskiej giełdzie NYSE, są prawdziwą oznaką wejścia BTC do mainstreamowego świata finansów. Świadczy też o tym niezwykle pozytywne przyjęcie nowych instrumentów przez inwestorów. ETF ProShares zyskał rekordowo wysoki wolumen handlu już w pierwszym dniu, przebijając popularnością inne ETF-y dostępne na NYSE.

Pojawiły się też plotki o wprowadzeniu ETF-ów na drugą co do wielkości kryptowalutę, czyli Ethereum. Może stąd tak pozytywny sentyment, który pozwolił ustanowić nowe ATH na cenie kryptowaluty.

Analitycy studzą jednakże zapał inwestorów, twierdząc że każdy kolejny ETF będzie przyjęty mniej pozytywnie przez branżę. ETF ProShares zyskał przywilej pierwszeństwa i bardzo duże zainteresowanie, natomiast już kolejne ETF, czy to na Bitcoina, czy na inne kryptowaluty niekoniecznie odniosą taki sam sukces. Należy więc z rezerwą podchodzić do wiadomości wieszczących rychłe “to the moon!”.

Dodaj komentarz