Największa giełda

Liczba aktywnych inwestorów indywidualnych na Binance wzrosła w pół roku o 1/4

Coraz większe zainteresowanie inwestycjami w kryptowaluty pośród użytkowników indywidualnych jest zauważalne, co jest zgodne z najnowszymi danymi udostępnionymi przez Binance.

Według raportu Binance Research, ostatnie tygodnie charakteryzowały się gwałtownymi wzrostami na rynku kryptowalutowym, osiągając rekordową kapitalizację rynku na koniec lutego, która wyniosła 2.3 biliona dolarów, o 40% wyższą niż w styczniu. Podczas gdy w marcu Bitcoin ustanowił nowy rekord wszechczasów przekraczając poziom 71 tys. dolarów. Choć zatwierdzenie funduszy ETF na Bitcoina w styczniu przyczyniło się do wzrostów, dane Binance wskazują, że wzrosty napędzają nie tylko instytucje, ale również użytkownicy indywidualni.

Binance, lider na rynku kryptowalutowym, zanotował znaczący wzrost liczby indywidualnych użytkowników dokonujących transakcji w lutym, osiągając poziomy nieobserwowane od połowy 2022 roku:

Liczba użytkowników dokonujących transakcji na Binance wzrosła globalnie o 26% w ciągu ostatnich 6 miesięcy, a w krajach UE o 17%, co wskazuje na reakcję na zmiany rynkowe. Jednocześnie liczba użytkowników nie dokonujących transakcji, ale logujących się do platformy, wzrosła o 10%, co sugeruje rosnące zainteresowanie grupy użytkowników, którzy mogą dopiero planować rozpoczęcie handlu kryptowalutami.

Wzrost zainteresowania inwestorów indywidualnych był stabilny od czasu osiągnięcia porozumienia między Binance a rządem USA w listopadzie zeszłego roku. Od tego czasu ponad 11 milionów nowych użytkowników indywidualnych zarejestrowało się, aby handlować na Binance. Dzienne odwiedziny aplikacji mobilnej giełdy podwoiły się, a liczba użytkowników handlujących na platformie każdego miesiąca wzrosła o 26%.

„Rynek kryptowalut osiąga nowy poziom legitymacji, gdy regulujący na całym świecie przyglądają się bliżej temu cyfrowemu aktywowi i zwiększa się jego dostępność dla indywidualnych oraz instytucjonalnych inwestorów” – skomentował Binance.

Dodatkowo, Binance oferuje szereg produktów w ramach swojego ekosystemu blockchain, w tym największą na świecie giełdę kryptowalut pod względem wolumenu obrotów. Oprócz tego, platforma Binance zapewnia możliwość handlu kryptowalutami, edukację, dostęp do danych branżowych oraz prowadzi działalność charytatywną i inwestuje w rozwiązania zdecentralizowane i infrastrukturalne.

gif-binance

Dodaj komentarz