Największa giełda

ETF na kontrakty terminowe na Bitcoina jeszcze w tym miesiącu

W sieci krążą informacje o możliwym zatwierdzeniu ETF-ów na kontrakty terminowe na Bitcoina jeszcze w tym miesiącu.

Według analityka Bloomberg Erica Balchunasa istnieje 75 % szans, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdzi pierwszy ETF na kontrakty futures na Bitcoina w ciągu nadchodzących dwóch tygodni. Jego zdaniem będzie to prawdopodobnie ETF ProShares Bitcoin Strategy.

“Plotki o decyzji BTC ETF pod koniec miesiąca wzbudzają dalszy popyt – powiedział Matthew Dibb, współzałożyciel i dyrektor operacyjny Stack Funds. „Bloomberg stawia 75% szans na ETF w tym miesiącu; jednak prawdopodobnie będzie on oparty na kontraktach terminowych.”

Zdaniem analityków spowoduje to powstanie jeszcze większego popytu na kontrakty terminowe na Bitcoina na CME. A to dlatego, że ETF pozwoli inwestorom uzyskać ekspozycję na Bitcoina poprzez regulowane instrumenty jakimi są kontrakty terminowe, bez konieczności bezpośredniego inwestowania w kryptowalutę.

Prawdopodobnie ta informacja wspiera znaczne wzrosty na Bitcoinie, którego cena oscyluje obecnie w okolicach 55 tys. dolarów. Przez minione 24 godziny cena BTC rośnie o prawie 7 %, a przez ostatnie dwa dni o ponad 30 %. Takich wzrostów na Bitcoinie nie było już od dłuższego czasu, co więcej pozwoliło to zazielenić się całemu rynkowi kryptowalut, którego kapitalizacja po raz kolejny wynosi ponad dwa biliony dolarów.

cena BTC ostatnie 2 dni

Starania o wprowadzenie ETF-ów na Bitcoina trwają już dobre kilka lat, ale SEC konsekwentnie odmawia zatwierdzenia takich instrumentów, tłumacząc się zbyt dużą zmiennością na rynku cyfrowych aktywów. Zatwierdzenie ETF-a na kontrakty terminowe na BTC jest dla SEC rozwiązaniem bardziej bezpiecznym ponieważ nie powoduje bezpośredniej ekspozycji na Bitcoina, tylko bazuje na regulowanych instrumentach finansowych, jakimi są kontrakty terminowe.

Dodaj komentarz