Największa giełda

ETFy typu spot na Bitcoina i Ethereum zatwierdzone w Hongkongu

Wzrost wartości Bitcoina (BTC) i Ethera (ETH) nastąpił po doniesieniach, że niektórzy emitenci z Hongkongu zostali zatwierdzeni do tworzenia funduszy ETF typu spot opartych na tych kryptowalutach.

Bitcoin zyskał 2,8% i osiągnął poziom powyżej 66 500 dolarów, a Ether wzrósł do 3240 dolarów, co miało miejsce po ogłoszeniach przez wielu emitentów w Hongkongu, opublikowanych na WeChat, o zatwierdzeniu ich funduszy ETF. Niemniej jednak, Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych w Hongkongu (SFC) nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia na temat listy zatwierdzonych emitentów, a niektóre z wcześniejszych postów zostały usunięte.

SFC nie udzieliła odpowiedzi na zapytania dotyczące komentarza. Z kolei firma QCP Capital z Singapuru podzieliła się z CoinDesk swoją opinią, że zatwierdzenie funduszy ETF może odblokować popyt instytucjonalny i dostarczyć nowych możliwości handlowych dla inwestorów w Azji, oferując im alternatywę dla godzin handlowych obowiązujących w USA. QCP dodało, że chociaż to jest istotny czynnik krótkoterminowego wzrostu, inne ważniejsze kwestie i narracje, takie jak wydarzenia makroekonomiczne, mogą mieć większe znaczenie dla rynku.

„Uczestnicy, którzy chcieli ekspozycji, zawsze byli ograniczeni do godzin pracy w USA, ale teraz daje to inwestorom instytucjonalnym alternatywę z Azji” – napisała QCP. „Uważamy, że w krótkim terminie będzie to wzrost wzrostowy, ale istnieją ważniejsze narracje i czynniki napędzające, takie jak wydarzenia makro”.

Dodaj komentarz