Największa giełda

Decyzja o wprowadzeniu ETF na Bitcoina przełożona na 21 września

bitcoin etf

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), poinformowała o przełożeniu podjęcia decyzji o zatwierdzeniu funduszy typu ETF na Bitcoina do 21 września. Wniosek, o którym mowa został złożony 4 stycznia 2018 r. przez nowojorską giełdę NYSE i dotyczy pięciu funduszy ETF związanych z BTC.

The Commission finds it appropriate to designate a longer period within which to issue an order approving or disapproving the proposed rule change so that it has sufficient time to consider this proposed rule change. Accordingly, the Commission, pursuant to Section 19(b)(2) of the Act,\10\ designates September 21, 2018, as the date by which the Commission shall either approve or disapprove the proposed rule change.

SEC

Jak podaje Wikipedia: Exchange-traded fund (ETF) – jest to fundusz inwestycyjny, którego celem jest wierne odwzorowywanie wskazanego indeksu, a tytuły uczestnictwa są notowane na giełdzie. W praktyce oznacza to, że handel na ETF-ach będzie wymagał fizycznego zakupienia Bitcoinów przez giełdę, która go oferuje.

Cena Bitcoina od 24 czerwca wzrosła o 50 %, prawdopodobnie ma to związek z potencjalnym uruchomieniem ETF na Bitcoina. Decyzja miała zapaść do 10 sierpnia, a jej przełożenie na wrzesień może spowodować dalsze wzrosty na BTC.

2 komentarze do “Decyzja o wprowadzeniu ETF na Bitcoina przełożona na 21 września”

  1. Pingback: SEC przekłada decyzję o ETF-ach na Bitcoina na giełdzie Cboe – Kryptowaluty
  2. Pingback: Bracia Winklevoss nie dostali pozwolenia na ETF-y bitcoinowe – Kryptowaluty

Dodaj komentarz