Największa giełda

Czy warto wziąć pożyczkę pod zastaw krypto na Binance?

Pożyczki należą do najczęściej oferowanych produktów finansowych, są one dostępne także na rynku kryptowalut. W dzisiejszym artykule dowiesz się jakie są wady i zalety pożyczek pod zastaw kryptowalut na platformie Binance Loans. Pożyczki takie nie wymagają posiadania zdolności kredytowej, a jedynie kryptowalut na koncie, które posłużą jako zabezpieczenie.

Jak działają pożyczki na Binance Loans?

Pożyczki kryptowalutowe są w swej istocie podobne do zwykłych pożyczek oferowanych przez sektor bankowy. Aczkolwiek mają one jedną zasadniczą różnicę: zabezpieczenie. W przypadku pożyczki zaciąganej w banku musisz posiadać odpowiednią zdolność kredytową, na Binance Loans nie ma takiej potrzeby. Zabezpieczeniem w przypadku takiej pożyczki są Twoje kryptowaluty posiadane na koncie Binance.

Przypuśćmy, że Adam ma na koncie 20 BNB i pilnie potrzebuje dodatkowego kapitału do obrotu. Jednak Adam nie chce sprzedawać BNB, może więc zaciągnąć pożyczkę pod zastaw posiadanych tokenów. Taka pożyczka może zostać przez Adama wykorzystana w dowolny sposób, w każdym miejscu ekosystemu Binance, począwszy od handlu aż do kupowania NFT, pożyczone aktywa mogą również zostać wypłacone, jeśli Adam sobie tego życzy.

binance loans

Pożyczka na Binance Loans może być zaciągnięta na 7,14,30,90 lub maksymalnie 180 dni. Okres ten jest krótszy niż w przypadku tradycyjnych pożyczek, ze względu na dużą niestabilność i zmienność na rynku kryptowalut. Maksymalnie możesz pożyczyć kwotę równą 65% wartości zabezpieczenia.

Jakie zalety mają pożyczki Binance Loans?

 • Elastyczne warunki: Pożyczki są dostępne w okresach: 7,14, 90 i 180 dni. Odsetki naliczane są na podstawie godzin wypożyczenia, przy czym mniej niż jedna godzina jest liczona jako pełna godzina. Oprocentowanie zależy od okresu na jaki zaciągnięta jest pożyczka.
 • Możliwość korzystania z funduszy w dowolny sposób: Pożyczone aktywa możesz przeznaczyć na dowolny cel w ekosystemie Binance lub dokonać wypłaty jeśli zamierzasz z nich korzystać poza Binance.
 • Wcześniejsza spłata bez kary: Możesz spłacić pożyczkę w dowolnym momencie bez ponoszenia opłat karnych. Odsetki będą wtedy naliczone za tyle godzin, ile trwała pożyczka.
 • Staking pożyczek: Niektóre z kryptowalut stosowanych jako zabezpieczenie można stakować, a tym samym zdobywać nagrody w postaci krypto i obniżki na odsetki od pożyczonej kwoty
 • Dostępność: Pożyczki oferowane przez Binance są dostępne również dla osób nie posiadających odpowiedniej historii kredytowej, z ograniczonym dostępem do tradycyjnej bankowości lub osób samozatrudnionych nie spełniających wymogów kredytowych.
 • Względy długoterminowe: Pożyczki Binance Loans pozwalają korzystać z natrafiających się okazji inwestycyjnych bez konieczności sprzedawania aktywów, które są przeznaczone na inwestycje długofalowe.

pożyczki baner

Jakie wady mają pożyczki Binance Loans?

 • Ryzyko likwidacji: W przypadku spadku poziomu zabezpieczenia poniżej wymaganych wartości, należy niezwłocznie zwiększyć płynność, w innym wypadku pożyczka może zostać zlikwidowana. Do pomiaru poziomu ryzyka służy wskaźnik LTV czyli stosunek wartości kredytu do wartości zabezpieczenia. Oblicza się go następująco: LTV = (kwota pożyczki/kwota zabezpieczenia) x 100%
 • Przy zaciąganiu pożyczki zostaną określone wartości wskaźnika LTV, jak i poziomy, przy których zostanie wysłane wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego oraz przy których nastąpi likwidacja pożyczki. Pamiętaj aby przed zaciągnięciem pożyczki sprawdzić czy masz wystarczającą kwotę w portfelu na pokrycie zabezpieczenia, odsetek i na spłatę kwoty zadłużenia.
 • Opłata za opóźnioną spłatę: W przypadku niewywiązania się z terminów spłaty pożyczki, pożyczkobiorca ponosi opłatę likwidacyjną w wysokości 2% pożyczonej kwoty.
 • Duża zmienność na rynku kryptowalut: Szybkie zmiany cen mogą spowodować nieopłacalność zaciągniętej pożyczki, a w skrajnych przypadkach jej likwidację bez wcześniejszego wezwania do zwiększenia płynności. Binance wysyła użytkownikom komunikaty o konieczności zwiększenia zabezpieczenia, ale w przypadku szybko zmieniających się cen taka wiadomość może przyjść z opóźnieniem wynikającym z działania systemu.

Jak zaciągnąć pożyczkę na Binance Loans krok po kroku

 1. Pożyczki Binance Loans są dostępne dla zarejestrowanych i zweryfikowanych użytkowników. Załóż bezpłatne konto na Binance>>
 2. Zaloguj się na swoje konto, a następnie z menu Finanse wybierz Pożyczki Krypto
 3. Następnie wybierz jakie kryptowaluty chcesz pożyczyć, a jakie mają posłużyć jako zabezpieczenie. Możesz wybierać spośród wielu popularnych kryptowalut, jak BTC, ETH, BUSD itd.
 4. Ustal na jak długi czas chcesz zaciągnąć pożyczkę, wybierając okres od 7 do 180 dni
 5. Gotowe! Pożyczone aktywa są dostępne niemal natychmiastowo, korzystaj z nich w dowolny sposób w ekosystemie Binance lub poza nim

Dla kogo pożyczki Binance Loans?

Pożyczka Binance Loans może być dobrym rozwiązaniem dla inwestora, który szybko potrzebuje dodatkowego kapitału na skorzystanie z okazji inwestycyjnej. Zamiast sprzedawać posiadane kryptowaluty, może skorzystać z opcji pożyczek Binance. Ich przewagą jest szybkość oraz brak konieczności posiadania zdolności kredytowej, co jest szczególnie ważne dla osób z ograniczoną historią kredytową lub jej brakiem. Dodatkowo pożyczki Binance Loans oferują atrakcyjne oprocentowanie dzięki pożyczce zabezpieczonej kryptowalutą.

Pamiętać jednak należy, że rynek kryptowalut jest niestabilny, a pożyczki wiążą się z ryzykiem. Przed zaciągnięciem takiego zobowiązania, upewnij się że masz w portfelu odpowiednią kwotę na jego pokrycie.

Giełda Binance jest globalną platformą oferującą pełen wachlarz usług związanych z handlem kryptowalutami, począwszy od rynku spot, poprzez instrumenty pochodne, staking, pożyczki a także wiele innych produktów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi tej platformy i opiniami użytkowników o giełdzie Binance.

Dodaj komentarz