Największa giełda

Amerykański gigant telekomunikacyjny akceptuje płatności w kryptowalutach

at&t bitpay

Kolejna globalna korporacja: AT&T, zdecydowała się zaakceptować płatności w kryptowalutach. Klienci mogą płacić rachunki za pomocą BitPay, który w swojej ofercie posiada dwie główne kryptowaluty: Bitcoina oraz Bitcoin Cash.

AT&T jest jednym z największych przedsiębiorstw telekomunikacyjnych na świecie. Spółka jest notowana na giełdzie NYSE. AT&T zostało założone 3 marca 1885 roku w celu stworzenia ogólnokrajowej sieci telefonicznej.

AT&T było przez pewien czas największym na świecie przedsiębiorstwem świadczącym usługi telefoniczne oraz największą siecią telewizji kablowej. W jego laboratoriach (Bell Labs) powstał m.in. system operacyjny Unix, języki programowania: C, C++ i AWK, a także tranzystor. Jedenastu pracowników tej korporacji otrzymało Nagrodę Nobla.

Akceptacja kryptowalut przez tak duże przedsiębiorstwo jak AT&T posiadające wieloletnie tradycje jest wyraźnym znakiem, że potrzeba adopcji kryptowalut wzrosła ostatnio w znaczącym stopniu.

We have customers who use cryptocurrency, and we are happy we can offer them a way to pay their bills with the method they prefer.

Kevin Mcdorman, Wiceprezes AT&T

1 komentarz do “Amerykański gigant telekomunikacyjny akceptuje płatności w kryptowalutach”

  1. Pingback: Austriacka sieć telekomunikacyjna testuje płatności kryptowalutowe – Kryptowaluty

Dodaj komentarz