Największa giełda

MicroStrategy dokupuje kolejne bitcoiny i posiada już 130 tys. BTC

Michael Saylor nie żartował mówiąc, że MicroStrategy zamierza stale dokupować więcej BTC. Ostatnio firma nabyła kolejne 301 bitcoinów posiadając obecnie w swoich zasobach 130 tys. BTC.

Pomiędzy 2 sierpnia a 19 września, firma MicroStrategy kupiła 301 bitcoinów po średniej cenie 19 851 dolarów za sztukę – wynika ze złożonego przed SEC formularza 8-K. Całość inwestycji wyniosła około 6 milionów dolarów i została zrealizowana za gotówkę.

Obecnie firma posiada w swoim portfolio około 130 tys. bitcoinów, które zostały zakupione za około 3,98 miliarda dolarów. Wynika z tego, że średnia cena za zakup 1 BTC wyniosła 30 639 dolarów.

Po dzisiejszej cenie, bitcoiny znajdujące się w majątku MicroStrategy warte są 2,48 miliarda dolarów, co daje firmie niezrealizowaną stratę w w wysokości 1,5 miliarda dolarów.

Płynność spółki zagrożona?

Obawy o utratę płynności MicroStrategy pojawiły się przy okazji zakupu ostatniej transzy bitcoinów z końca czerwca 2022. CEO firmy Michael Saylor zdementował jakoby finanse MicroStrategy były zagrożone.

Chodzi o zabezpieczenie pożyczki zaciągniętej od Silvergate na poczet zakupu BTC. Saylor przedstawił wyliczenia, z których wynika że firma musi utrzymać zabezpieczenie w wysokości 410 milionów dolarów i na ten moment nie stanowi to dla firmy problemu.

Saylor pozostaje wiernym wyznawcą bitcoina i deklaruje, że zamierza kupować kryptowalutę pomimo niedźwiedziego sentymentu na rynku.

Dziś kurs Bitcoina utrzymuje się poniżej poziomu 19 tys. dolarów i przez ostatni tydzień spada o prawie 7 %. W podobnie spadkowym sentymencie utrzymuje się prawie cały rynek kryptowalut. Kapitalizacja wynosi 920 miliardów dolarów i przez minioną dobę zmniejszyła się o 1,71 %.

btc wykres

Dodaj komentarz