Największa giełda

Starbucks, Microsoft i Ethereum – współpraca oparta na blockchainie

starbucks ethereum

Sieć kawiarni Starbucks nawiązała współpracę z firmą Microsoft w celu stworzenia systemu śledzącego produkcję kawy opartego na blockchainie Ethereum.

Microsoft uruchomił niedawno usługę Azure Blockchain Service, dzięki której programiści w łatwy sposób mogą tworzyć aplikacje na blockchainie ETH. To narzędzie pozwoli stworzyć system śledzący całą produkcję kawy, od zasadzenia ziarenka aż do produktu końcowego jakim jest filiżanka aromatycznego napoju. Jest to część programu Starbucksa o nazwie “bean to cup” gromadzącego w czasie rzeczywistym informacje o łańcuchu dostaw i wspierającego rolników zajmujących się produkcją kawy.

Over the next two years, we will look to demonstrate how technology and innovative data platforms can give coffee farmers even more financial empowerment. We’ll leverage an open-source approach to share what we learn with the rest of the world.

Kevin Johnson, CEO Starbucksa

Starbucks już od jakiegoś czasu jest obiektem plotek dotyczących adopcji kryptowalut. Choć firma nie zaakceptowała płatności w Bitcoinie, to nawiązała współpracę z Bakkt w celu umożliwienia klientom korzystania z aplikacji konwertującej kryptowaluty na waluty fiat.

Dodaj komentarz