Największa giełda

Ripple wdrożył platformę xRapid do użytku komercyjnego

xrapid

Zespół Ripple ogłosił wczoraj, że platforma xRapid przeznaczona do dokonywania płatności międzynarodowych jest dostępna “komercyjnie i przechodzi do produkcji z wieloma klientami, w tym MercuryFX , Cuallix i Catalyst Corporate Federal Credit Union”.

Platforma xRapid umożliwia dokonywanie szybkich i tanich płatności transgranicznych. Faza pilotażowa xRapid rozpoczęła się w maju 2018 r. i pozwoliła stwierdzić, że płatności dokonywane za pośrednictwem platformy obniżają koszty o 40-70 %, a także zwiększają szybkość transakcji do zaledwie dwóch minut.

xRapid eliminates the need for a pre-funded nostro account when executing a cross-border payment. It sources liquidity from XRP on exchanges around the world. As a result, cross-border transactions occur in minutes and at a lower cost compared to traditional methods, which take days and incur high foreign exchange fees.

Ripple

Spodziewano się, że uruchomienie platformy xRapid spowoduje duże wzrosty ceny XRP, tak się jednak nie stało i kurs XRP wzrósł zaledwie o 0,9 % przez ostatnie 24 godziny.

1 komentarz do “Ripple wdrożył platformę xRapid do użytku komercyjnego”

Dodaj komentarz