Największa giełda

Cristiano Ronaldo oskarżony o promowanie niezarejestrowanych papierów wartościowych na Binance

Gwiazda piłki nożnej Cristiano Ronaldo miał aktywnie uczestniczyć w oferowaniu i sprzedaży tych papierów wartościowych we współpracy z Binance, co doprowadziło do złożenia przeciwko niemu pozwu zbiorowego.

Pozew został złożony 27 listopada w sądzie rejonowym Stanów Zjednoczonych na Florydzie i argumentuje, że Ronaldo odegrał kluczową rolę w zachęcaniu użytkowników do inwestowania w niezarejestrowane papiery wartościowe na platformie Binance poprzez promocję swoich niewymiennych tokenów (NFT).

Według skargi, Ronaldo miał świadomość lub powinien był mieć świadomość niezarejestrowanych kryptowalutowych papierów wartościowych oferowanych przez Binance, biorąc pod uwagę jego doświadczenie inwestycyjne i szeroki zasięg wpływów, osiągając 850 milionów obserwujących w mediach społecznościowych. Skarżący twierdzą, że sprzedaż NFT przez Ronaldo była niezwykle skuteczna w promowaniu Binance, co doprowadziło do wzrostu zainteresowania tą giełdą o 500% w tygodniu po pierwszej sprzedaży.

W pozwie podnosi się, że Ronaldo nie przestrzegał ostrzeżeń amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dotyczących ujawniania płatności otrzymywanych za promowanie kryptowalut. Powodowie, Michael Sizemore, Mikey Vongdara i Gordon Lewis, domagają się odszkodowania i pokrycia kosztów prawnych.

Warto dodać, że zarówno Binance, jak i jej założyciel Changpeng “CZ” Zhao, mają własne problemy prawne, uznając się winnymi naruszenia przepisów przeciwdziałania praniu pieniędzy i prowadzenia niezarejestrowanej firmy przekazów pieniężnych. Binance zgodziło się na ugodę w wysokości 4,3 miliarda dolarów z rządem USA. Zhao ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego, a Binance będzie monitorowane pod kątem zgodności przez Departament Sprawiedliwości i Departament Skarbu przez pięć lat. SEC również wniósł pozew przeciwko Binance, oskarżając ją m.in. o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Dodaj komentarz