Największa giełda

Ranking kryptowalut styczeń 2019 – spadki od ATH

ranking kryptowalut styczeń 2019 spadki od ath

Pierwszy miesiąc 2019 roku śmiało można nazwać kolejnym miesiącem spadków na kryptowalutach. Kapitalizacja całego rynku zmalała w styczniu o prawie 11 %, a od początku bessy aż o 86 %.

Ranking kryptowalut styczeń 2019

Kapitalizacja Bitcoina spadła w styczniu o 9 %, a w stosunku do ATH o prawie 83 %. Wartość XRP zmalała o 16 % a Ethereum o 21 %.

Na czwartą pozycję przesunął się EOS choć jego kapitalizacja spadła o 9 %, ale jest to znacznie mniej niż w przypadku Bitcoin Cash – 26 %.

Pozycję szóstą objął Litcoin z nowym odświeżonym logo i wzrostami 10 %.

Na miejscu siódmym utrzymuje się Tether, którego kapitalizacja wzrosła o 7 %.

Pozycja ósma w tym miesiącu należy do kryptowaluty Tron, która wyróżniła się w styczniu na tle innych cyfrowych walut wzrostami sięgającymi 37 %. Wzrosty te są spowodowane ICO BitTorrent, które miało miejsce 28 stycznia na platformie Binance Launchpad. Wszystkie dostępne tokeny BTT wyprzedały się w niespełna 15 minut, co pozwoliło zebrać 7 mln $ na rozwój projektu. Ponadto posiadacze Tron będą uczestniczyć w airdropie BitTorrent, który rozpocznie się 11 lutego i potrwa przez kolejne 6 lat. To wszystko sprawiło, że pomimo bessy na rynku kryptowalut, duże wzrosty Tron utrzymują się już drugi miesiąc.

ICO BitTorrent rozpocznie się 28 stycznia na platformie Binance Launchpad

Duże spadki w styczniu zaliczył Stellar – 32 % oraz Bitcoin SV – 28 %.

Przyjrzyjmy się teraz jak zmieniły się ceny kryptowalut z  pierwszej dziesiątki od czasu gdy osiągnęły one swoje All Time High (ATH).

Ranking spadków od ATH

Nie trudno zauważyć, że sytuacja kryptowalut nie wygląda zbyt optymistycznie. Cała pierwsza dziesiątka zaliczyła olbrzymie spadki na czele z Bitcoin Cash – 97 % oraz Ethereum – 93 %. Nawet Tron, który w tym miesiącu wzrósł o ponad 30 % w porównaniu do swojego ATH nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Najmniejsze spadki notuje Tether – 18 %, co w przypadku stablecoina nie jest żadnym osiągnięciem oraz Bitcoin SV – 74 %, ale biorąc pod uwagę jego bardzo krótką historię to nie ma się za bardzo czym poszczycić.

Dodaj komentarz