Największa giełda

Ranking kryptowalut luty 2021

Luty był dla branży kryptowalut najlepszym okresem w historii. Bitcoin zanotował rekordową cenę przekraczającą magiczne 50 000 dolarów, Ethereum przebiło 2 000 dolarów, a Binance Coin zanotował gigantyczne wzrosty, które przez dłuższy czas pozwoliły BNB zajmować trzecie miejsce w rankingu kryptowalut pod względem kapitalizacji. Końcówka miesiąca upłynęła jednakże pod znakiem korekty, ale pomimo wszystko w porównaniu do ubiegłego miesiąca obserwujemy znaczne wzrosty na większości kryptowalut z pierwszej dziesiątki.

ranking kryptowalut luty 2021

Cena Bitcoina na dzień 1 marca wynosi ponad 47 000 dolarów, co stanowi wzrost o 39 % w stosunku do ubiegłego miesiąca. Należy jednak zaznaczyć, że zaledwie osiem dni temu cena BTC ustanowiła ATH na poziomie 58 330 dolarów.

Ethereum zwiększyło swoją wartość o 14 % w ciągu minionego miesiąca. Choć luty był dla ETH również rekordowym miesiącem, w którym cena została wywindowana do poziomu 2 036 dolarów.

Na trzecim miejscu w dzisiejszym zestawieniu znalazło się Cardano, osiągając 257 % wzrostu w stosunku do minionego miesiąca.

Największymi wzrostami w lutym może się jednak pochwalić kryptowaluta Binance Coin, której wartość wzrosła o ponad 400 %. W szczytowym momencie cena BNB przekroczyła nawet 340 dolarów, co stanowiło ponad 600 % wzrostu w zaledwie trzy tygodnie.

Na szóstym miejscu w rankingu znajduje się Polkadot z imponującym wzrostem 116 %.

Siódme miejsce zajmuje XRP, jedyna kryptowaluta która w dzisiejszym rankingu widnieje na czerwono. Cena XRP w stosunku do początku lutego spadła o 29 %.

Ósme miejsce należy w tym miesiącu do Litecoina, który osiągnął 27 % wzrostu, dziewiąte do Chainlink (20 % wzrostu), a ostatnie dziesiąte miejsce zajmuje Stellar z również 27 % wzrostu.

1 komentarz do “Ranking kryptowalut luty 2021”

Dodaj komentarz