Największa giełda

Premier Morawiecki powołał zespół ds. piramid finansowych

Premier Morawiecki w dzisiejszym wywiadzie dla RMF24 poinformował, że powołał specjalny zespół ds. niebezpiecznych instrumentów finansowych. Premier dodał także, że Polska przygląda się kryptowalutom z perspektywy ryzyka jakie one niosą ze sobą.

Podczas rozmowy, która odbyła się na 48. Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos, na pytanie redaktora RMF24 czy Polska włączy się w trend zakazywania kryptowalut, premier odpowiedział że niedawno powołał specjalny zespół składający się z:

prezesa urzędu ochrony konsumentów, prezesa KNF, a także ministra, koordynatora służb specjalnych, Prokuratora Krajowego, ministra spraw wewnętrznych, po to, żeby przedyskutować temat właśnie różnego rodzaju schematów finansowych i instrumentów finansowych, które są dla ludności potencjalnie bardzo niebezpieczne.

Premier Mateusz Morawiecki

Pierwsze efekty prac zespołu mają być znane już za miesiąc.

Ten zespół za miesiąc ma przedstawić listę swoich, po pierwsze, rekomendacji jak ograniczać ryzyko związane z tego typu różnymi schematami, w tym również, na przykład, inwestowaniem na rynku forexowy, który w pewnym momencie stał się bardzo modny, ale z niewielką pulą kapitału odłożonego z boku, rodziło dużego rodzaju ryzyka dla przeciętnych inwestorów nie do końca świadomych ryzyk, które się z tym wiążą.

Premier Mateusz Morawiecki

Premier udzielił także wywiadu dla Bloomberga, w którym mówił o regulacjach i potencjalnym zakazie kryptowalut w Polsce.

Zakażemy bądź wprowadzimy pewne specjalne regulacje po to, aby zyskać pewność, że nie włączy się w to zbyt wielu nieświadomych ludzi i aby nie okazało się to kolejną piramidą finansową

Premier Mateusz Morawiecki

1 komentarz do “Premier Morawiecki powołał zespół ds. piramid finansowych”

  1. to jest kula śniegowa PANIE Morawiecki ,tego zatrzymać już się nie da … kto jak kto ale Pan powinien to ogarniać … właśnie tworzy się historia np. pierwsze transakcje handlowe realizowane za pomocą tych technologi … zakup 3.000 ton zboża etc. itd

    Odpowiedz

Dodaj komentarz