Największa giełda

Paxful usuwa Ethereum ze swojej platformy

Platforma peer-to-peer Paxful usunęła Ethereum za swojej platformy, między innymi przez wzgląd na przejście Ethereum na Proof of stake.

Szef Paxful, Ray Youssef, poinformował o swojej decyzji na Twitterze, argumentując że Ethereum nie spełnia już jego wizji wolnościowej i zdecentralizowanej waluty.

„Przychody są niezłe, ale uczciwość jest najważniejsza” — powiedział Ray Youssef i dodał: „Dowód pracy to innowacja, która sprawia, że ​​bitcoin (BTC) jest jedynym uczciwym pieniądzem, podczas gdy dowód stawki uczynił ETH zasadniczo cyfrową formą fiducjarną”.

Ethereum nie jest zdecentralizowaną kryptowalutą

Kolejnym argumentem jaki przytoczył Youssef, jest brak decentralizacji. Jego zdaniem Ethereum „jest kontrolowane przez małą grupę ludzi i pewnego dnia będziesz potrzebował pozwolenia na jego używanie”.

Trzecim argumentem jaki wysunął Youssef, są oszustwa jakie mają miejsce na blockchainie Ethereum, w wyniku których zwykli ludzie tracą pieniądze. Przyznaje on, że ETH ma „pewne zastosowanie w rzeczywistych przypadkach użycia”, ale tokeny które zbudowano na Ethereum, to oszustwa, które „okradły ludzi z miliardów”.

Paxful największą popularność ma wśród mieszkańców Afryki, co zdaniem Youssef’a może się przyczynić do globalnej adopcji bitcoina. Uważa on, że BTC zostanie najszybciej przyjęty w Afryce, przez wzgląd na dostarczenie dostępu do usług finansowych, którego obecnie większość społeczności afrykańskiej nie posiada.

„Krótko mówiąc, nasza branża jest obecnie atakowana, co oznacza, że ​​nasza odpowiedzialność za ochronę naszych użytkowników jest większa niż kiedykolwiek wcześniej” – podsumował Youssef.

W komentarzach na Twitterze Youssef, powiedział, że Paxful będzie nadal oferować handel stablecoinami Tether (USDT) i USD Coin (USDC).

Dodaj komentarz