Największa giełda

Nie dajcie się nabrać na oszustwo na XRP!

Jeśli dostaniecie maila rzekomo od Ripple, z zachętą do podania swoich danych, trzymajcie się z daleka, to scam i próba wyłudzenia wrażliwych informacji!

Mail którego treść możecie podejrzeć poniżej, jest próbą oszustwa i kradzieży danych, a w konsekwencji prawdopodobnie ma prowadzić do wyczyszczenia portfela kryptowalutowego.

ripple scam

Ta popularna metoda polegająca na podszywanie się pod giełdy kryptowalut, czy inne podmioty z branży, jest częstym sposobem wyłudzania danych, który w konsekwencji prowadzi do utraty środków przez ofiary.

Pamiętajcie żeby nigdy nie logować się na swoje konta na giełdzie kryptowalaut lub do portfeli kryptowalutowych za pomocą linków otrzymanych w wiadomościach email. Do logowania używajcie tylko oficjalnych i zaufanych stron. I nigdy pod żadnym pozorem nie podajcie tam swojej frazy odzyskiwania, której utrata jest równoznaczna z utratą kryptowalut.

Oszustwo na blockchain

Popularną ostatnio metodą oszustwa, którą opisaliśmy na naszej stronie, jest podszywanie się pod “Blockchain” lub “Binance” albo jeszcze inną firmę z branży kryptowalut. W komentarzach pod wpisem “Dzwoni do Ciebie blockchain? Nie odbieraj! To scam” znajdziecie historie wielu ludzi i opisany ze szczegółami sposób postępowania oszustów.

Najpierw dzwoni do Was osoba podszywająca się pod “Binance ” lub “Blockchain” albo inną firmę kojarzącą się z branżą kryptowalut, zna Wasze imię i nazwisko oraz adres email i najczęściej dla zachęty mówi Wam że macie do wypłacenia środki i musi od Was uzyskać dalsze informacje. I tutaj niektórzy niedoświadczeni użytkownicy dają się zmanipulować i jak po sznurku kroczą ścieżką prowadzącą do wyłudzenia przez oszusta pieniędzy.

Często w takich przypadkach oszust prosi o zainstalowanie aplikacji typu Anydesk, dającej mu zdalny dostęp do Waszego ekranu, rzekomo po to aby przeprowadzić Was przez wszystkie etapy wypłacenia rzekomych środków. Gdy usłyszycie od kogoś prośbę o instalację tego typu oprogramowania, to niech Wam się od razu zapali czerwona lampka, bo to może w prostej lini prowadzić do wyczyszczenia nie tylko Waszego portfela kryptowalut ale także konta bankowego!

Zachęcamy do zapoznania się z komentarzami ludzi, którzy mieli do czynienia z taką sytuacją i opisują dokładnie jak ona przebiega.

Dodaj komentarz