Największa giełda

Nadchodzi kolejna fala spadków?

Zbliża się moment wypłaty rekompensat z upadłej giełdy Mt.Gox. Celsius transferuje 25 tys. wBTC na giełdę FTX. Oba te wydarzenia mogą potencjalnie prowadzić do kolejnych spadków na BTC.

Nobuaki Kobayashi, wyznaczony na powiernika w procesie rehabilitacji Mt.Gox, potwierdził, że „przygotowuje się do spłaty” na rzecz posiadaczy kont. Użytkownicy upadłej giełdy będą mogli wybrać czy chcą otrzymać rekompensatę w postaci BTC, BCH czy w postaci gotówki.

„Powiernik Rehabilitacji przygotowuje się obecnie do dokonania spłat („Spłaty”) zgodnie z zatwierdzonym planem rehabilitacji, którego nakaz potwierdzający Sąd Okręgowy w Tokio („Sąd”) stał się ostateczny i wiążący w dniu 16 listopada 2021 r. („ Plan rehabilitacji”)”, czytamy w komunikacie.

Kobayashi zwraca się do wierzycieli z prośbą o rejestrację na stronie i wybranie sposobu dokonania spłaty. Mogą oni wybrać czy chcą otrzymać środki w ramach pojedynczej płatności czy kilku mniejszych oraz czy chcą otrzymać część lub całość spłaty w postaci BTC lub BCH.

W komunikacie można przeczytać, że dokonywanie spłat powinno rozpocząć się pod koniec sierpnia i będzie trwać do czasu wypłacenia wszystkich lub części rekompensat.

Niektórzy twierdzą, że jeżeli wierzyciele wybiorą spłatę w BTC, może to spowodować powstanie większej presji sprzedażowej i prowadzić do kolejnej fali spadków na BTC.

Upadek Mt.Gox

Giełda Mt.Gox była niegdyś jedną z największych platform obrotu kryptowalutami. W 2014 roku zawiesiła handel po doznaniu ataku hakerskiego w wyniku, którego utraconych zostało 850 tys. BTC. Z tej kwoty udało się odzyskać zaledwie 150 tys. Bitcoinów.

Celsius przenosi Bitcoiny na FTX

Platforma pożyczkowa Celsius przeniosła 25 000 Wrapped Bitcoin (wBTC), o wartości 529 milionów dolarów na giełdę kryptowalut FTX. Niektórzy obserwatorzy rynku obawiają się, że Celsius będzie chciał sprzedać te środki, co może prowadzić do spadków kursu BTC.

Celsius przetransferował środki, które zostały uwolnione w wyniku spłaty 41,2 miliona dolarów długu wobec protokołu Maker.

„Protokół Maker opiera się na zabezpieczonych pozycjach pożyczkowych, więc spłata pożyczki w wysokości 41 milionów dolarów DAI uwolniła 21 962 wBTC kapitału, który jest teraz dostępny w celu spełnienia żądań wypłaty klientów” – powiedział prawnik kryptowalutowy, Joni Pirovich.

Zdania społeczności w sprawie tego transferu są podzielone. Niektórzy twierdzą, że może nastąpić zrzut wBTC co spowoduje zmniejszenie ceny BTC. Inni mają jednak nadzieję, że Celsius wymieni Wrapped Bitcoin na BTC i ponownie wprowadzi Bitcoina na swoją platformę.

Dodaj komentarz