Największa giełda

Masowe okradanie kont na giełdach kryptowalutowych – jak się zabezpieczyć?

Na forum.bitcoin.pl powstał wątek przeznaczony dla osób, których konta na giełdach kryptowalutowych zostały zhakowane. Niestety często nie zastosowały się one do podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci.

Pierwszą i kardynalną zasadą jest ustawienie innego hasła do e-maila, a innego do konta na giełdzie. W dodatku muszą to być hasła silne, trudne do złamania. W innym przypadku, jeśli haker zdobędzie Wasze hasło do e-maila i będzie ono takie same jak na giełdzie, istnieje duża szansa na utratę wszystkich środków.

Powyższa przestroga dotyczy nie tylko konta na giełdzie, ponieważ jeśli logujecie się do jakiegoś serwisu (np. forum, media społecznościowe) i używacie tego samego hasła co do e-maila, to po wycieknięciu bazy danych haker prawdopodobnie będzie w posiadaniu Waszego hasła.

Kolejną zasadą do jakiej bezwzględnie powinien stosować się użytkownik giełdy kryptowalut, to używanie tzw. podwójnego uwierzytelnienia 2FA (Two Factor Authentication). Jest to dodatkowe zabezpieczenie konta poprzez wpisanie zmiennego kodu, wyświetlającego się w aplikacji zainstalowanej na smartphonie.

1 komentarz do “Masowe okradanie kont na giełdach kryptowalutowych – jak się zabezpieczyć?”

  1. Pingback: Zabezpiecz swoje konto na giełdzie kryptowalut – GIEŁDY KRYPTOWALUT

Dodaj komentarz