Największa giełda

Jefferies obniża rating MicroStrategy do „Poniżej wydajności”; Akcje spadają

Firma MicroStrategy posiadająca w swoich zasobach 130 tys. Bitcoinów, otrzymała obniżoną ocenę „Poniżej wydajności”. Akcje spółki spadły o 4,5 %.

Firma której strategią stało się kupowanie i hodlowanie Bitcoinów jest w coraz większych tarapatach. Agencja ratingowa Jefferies obniżyła ocenę spółki do „Poniżej wydajności” i wyznaczyła cenę docelową dla spółki na 180 dolarów (dziś wynosi ona 255 dolarów). Jak napisano w raporcie „Firma posiada 129 200 bitcoinów, co przekłada się na niezrealizowaną stratę w wysokości 1 miliarda dolarów na jej inwestycji z powodu spadku ceny BTC.”

Bitcoin stanowi obecnie 52% wartości przedsiębiorstwa na poziomie 2,8 miliarda dolarów.

Jefferies pisze w swoim raporcie, że MicroStrategy był „wizjonerem” BTC i stał się „liderem myśli” w branży, co wpłynęło na decyzję spółki o wyemitowaniu nowych akcji, aby zwiększyć inwestycję w BTC. Agencja dodaje, że oczekuje się aby kierownictwo firmy przedstawiło dalsze zamiary związane z inwestowaniem w Bitcoina.

Zbliża się dzień przedstawienia wyników finansowych przez MicroStrategy. Mają one zostać opublikowane 2 sierpnia po zakończeniu sesji.

MicroStrategy sprzedało Bitcoina?

Dane z Crypto Quant wskazują na możliwość, że firma upłynniła już część swoich Bitcoinów. Według analiz portfel zidentyfikowany jako podstawowy portfel Microstrategy, sprzedał już 132 382 Bitcoiny. Prawdopodobnie przy okazji opublikowania wyników firmy, ta informacja zostanie potwierdzona lub zanegowana.

Tesla pozbywa się Bitcoina

Potwierdzona i jawna jest natomiast informacja o sprzedaniu Bitcoinów przez Teslę. W drugim kwartale tego roku spółka pozbyła się 75 % swojej pozycji w BTC. Producent samochodów elektrycznych twierdzi, że decyzja ta była podyktowana koniecznością zastrzyku gotówki.

Jeżeli okaże się, że MicroStrategy również zmniejszyło pozycję w BTC, to ostatni spadek Bitcoina poniżej poziomu 20 tys. dolarów, stanie się w pełni zrozumiały.

Dziś cena BTC wynosi 20 975 dolarów i przez ostatnie 24 godziny odnotowuje 4 % spadek.

Dodaj komentarz