Największa giełda

Jeden z głównych banków Omanu zaczął używać sieci RippleNet

oman ripple

Drugi pod względem wartości rynkowej bank Omanu, BankDhofar, dołączył do sieci RippleNet, pomocą której umożliwił płatności transgraniczne do Indii.

Sieć RippleNet skupia obecnie ponad 200 klientów, często są to banki i instytucje finansowe o dużym znaczeniu w regionie i na świecie. Ostatnio platforma płatnicza Finablr z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dołączyła do sieci RippleNet, aby zrealizować transakcje w czasie rzeczywistym w Tajlandii. Pierwszy partner w tej usłudze, główny tajski bank Siam Commercial Bank, ma umożliwić UAE Exchange i klientom Unimoni na całym świecie przesyłanie pieniądzy do Tajlandii za pomocą właśnie sieci RippleNet.

Nie wszystkie banki chcą jednak skorzystać z możliwości jakie daje platforma RippleNet. Zamiast tego wolą stworzyć własne rozwiązania, jak to ma miejsce w przypadku banku JPMorgan Chase, który ogłosił ostatnio stworzenie swojej kryptowaluty JPM Coin. Takie postępowanie ma niewątpliwie swoje zalety, jak choćby pełna kontrola nad łańcuchem bloków.

Bank JP Morgan stworzył własną kryptowalutę

W społeczności kryptowalutowej pojawiły się spekulacje, że kryptowaluta JPM Coin stanie się bezpośrednią konkurencją dla sieci RippleNet. Niektórzy uważają natomiast, że JPM Coin jest całkowitym wypaczeniem idei kryptowalut, głównie ze względu na swój scentralizowany charakter. Warto dodać, że podobne zarzuty padają też pod adresem Ripple, wygląda na to że oba rozwiązania mają ze sobą wiele wspólnego.

Dodaj komentarz