Największa giełda

Iran zalegalizował kopanie kryptowalut ale płacenie nimi jest nielegalne

iran kryptowaluty legalizacja

Iran ratyfikował nowe prawo dotyczące kryptowalut, które legalizuje kopanie jako oficjalną gałąź przemysłu ale jednocześnie nie uznaje kryptowalut jako legalnego środka płatniczego.

Nowe prawo mówi, że ani rząd ani system bankowy nie uznają kryptowalut jako prawnego środka płatniczego i używanie ich do tego celu w Iranie jest nielegalne. Ponadto Bank Centralny nie gwarantuje wartości cyfrowych walut, pełne ryzyko z nimi związane ponoszą użytkownicy.

Jednocześnie nowa ustawa klasyfikuje kopanie kryptowalut jako legalną działalność przemysłową. jednak zostało przyjętych dość dużo ograniczeń, które mogą sprawić, że mining w Iranie przestanie być opłacalny.

Przede wszystkim górników kryptowalutowych będą obowiązywać wyższe stawki za energię elektryczną. Cena oferowana górnikom będzie równa średniej cenie, po jakiej Iran eksportuje swoją energię elektryczną do innych krajów.  Według niektórych źródeł, cena dla górników wzrośnie ponad trzykrotnie.

Wydobywanie cyfrowych walut będzie się wiązało z koniecznością uzyskania licencji od Ministerstwa Przemysłu, Górnictwa i Handlu.

Farmy miningowe będą musiały być zlokalizowane w odległości 30 km od centrów prowincji z wyjątkiem Teheranu i Esfahan, gdzie obowiązują surowsze ograniczenia.

Import koparek kryptowalutowych wymaga uzyskania zgody od Ministerstwa Przemysłu, Górnictwa i Handlu, a następnie odprawy celnej towarów.

Kolejnym ograniczeniem jest zabronienie wykorzystywania energii elektrycznej lub gazu ziemnego do wydobywania kryptowalut w okresach szczytowego zużycia.

Dodaj komentarz