Największa giełda

IOTA kryptowalutą trzeciej generacji – czy przebije Bitcoina i Ethereum?

IOTA w ostatnim tygodniu bije rekordy popularności i osiąga kolejne ATH wspinając się w rankingu kryptowalut pod względem kapitalizacji już na czwarte miejsce. Cena IOTy kształtuje się na poziomie 5,5 $ i przez ostatni tydzień wzrosła aż o 400 %. Wzrosty są mocno związane z ogłoszeniem tydzień temu współpracy pomiędzy IOTA a światowymi korporacjami jak Samsung, Microsoft, Bosch czy Fujitsu.

IOTA we współpracy z Microsoft i Fujitsu uruchomiła rynek danych IoT

Pierwszą giełdą, która wprowadziła IOTę był Bitfinex, handel rozpoczął się w czerwcu 2017 r. Obecnie IOTA jest notowana na giełdach w milionach sztuk – MIOTA.

IOTA nazywana jest kryptowalutą trzeciej generacji, pierwszą generacją był Bitcoin, a drugą Ethereum. Nie bazuje ona na technologii blockchain tylko na tzw. algorytmie tangle, który umożliwia transakcje bez opłat i nieograniczoną skalowalność. Więcej o IOTA przeczytacie na stronie z opisem kryptowaluty.

https://kryptowaluty.info.pl/iota/

IOTA jest przeznaczona dla IoT – Internetu Rzeczy, a głównym konceptem jest połączenie wszystkich urządzeń w jedną sieć. Czyli np. twoja pralka będzie podłączona do globalnej sieci łącznie z całą masą innych urządzeń. Zapewni to szybką wymianę danych i prawdopodobnie lepsze dopasowanie do klienta. Tylko co w przypadku gdy nastąpi rozwój sztucznej inteligencji i twoja pralka przestanie Cię lubić i postanowi się zbuntować?

1 komentarz do “IOTA kryptowalutą trzeciej generacji – czy przebije Bitcoina i Ethereum?”

  1. Pingback: Ranking kryptowalut styczeń 2018 – Kryptowaluty

Dodaj komentarz