Największa giełda

Grayscale zarządza 14 funduszami kryptowalutowymi o wartości 45 mld $

Firma Grayscale przedstawiła najnowszy raport, który przedstawia łącznie 14 funduszy kryptowalutowych. Wartość cyfrowych aktywów jakimi obecnie zarządza Grayscale przekracza 45 miliardów dolarów.

Funduszem który ma największy udział jest Bitcoin Trust o wartości ponad 37 miliardów dolarów. Drugi w kolejności jest fundusz dla Ethereum, opiewający na kwotę przekraczającą 6 miliardów dolarów. Pozostałe produkty Grayscale mają na razie znacznie mniejszy udział i wartość żadnego z nich nie przekracza 1 miliarda dolarów.

grayscale fundusze

Do oferty Grayscale w ostatnim czasie dodanych zostało sporo nowych kryptowalut, wiele z nich wywodzi się z branży zdecentralizowanych finansów DeFi. Należą do nich Chainlink, Basic Attention Token czy Decentraland.

Firma zarządza również funduszem dla Horizen, który koncentruje się na prywatności danych, umożliwiając firmom tworzenie prywatnych lub publicznych łańcuchów bloków, przy użyciu technologii Zendoo.

Ciekawymi produktami w ofercie Grayscale są również Filecoin oferujący zdecentralizowaną formę przechowywania danych, czy zdecentralizowana sieć strumieniowego przesyłania wideo, Livepeer.

Dodaj komentarz