Największa giełda

ETFy typu spot na Ether mają nie więcej niż 50% szans na zatwierdzenie w maju: JPMorgan

Według JPMorgan, szanse na zatwierdzenie ETF-ów typu spot na Ether w maju nie przekraczają 50%, co może prowadzić do wszczęcia postępowania sądowego przeciwko SEC, jeśli decyzja ta nie zostanie podjęta. Badanie banku sugeruje, że niedawne doniesienia o prowadzeniu dochodzenia przez SEC w sprawie firm związanych z Fundacją Ethereum pokrywają się z przekonaniem, że zatwierdzenie funduszy ETF na rynku kasowym Ethereum w maju jest mało prawdopodobne.

Bank potwierdza swoją wcześniejszą opinię wyrażoną w styczniu, że zatwierdzenie tych produktów jest mało prawdopodobne w nadchodzącym miesiącu. Termin ostatecznej decyzji SEC dotyczącej niektórych wniosków o ETF jest wyznaczony na 23 maja. Chociaż w styczniu SEC zatwierdziła fundusze ETF typu spot na bitcoiny, to nie oznacza automatycznie, że wersje dla Etheru również zostaną zatwierdzone.

Analitycy JPMorgan podkreślają, że jeśli fundusze ETF na rynku spot Etheru nie zostaną zatwierdzone w maju, to prawdopodobnie zostanie podjęte postępowanie sądowe przeciwko SEC. Bank uważa, że najbardziej prawdopodobny scenariusz to ostateczne przegranie przez SEC tego postępowania, podobnie jak w przypadku spraw Grayscale i Ripple, co mogłoby ostatecznie doprowadzić do zatwierdzenia ETF-ów na rynku spot. Jednak nie spodziewają się, że wydarzy się to w maju.

W raporcie zaznaczono również, że jednym z powodów, dla których SEC prawdopodobnie przegra ewentualne postępowanie sądowe, jest malejąca koncentracja w zakresie stawek na Ethereum, co zwiększa prawdopodobieństwo, że Ether uniknie uznania go za papier wartościowy. Bank zauważył, że udział Lido w stakowanym Ethereum nadal maleje, co powinno zmniejszyć obawy związane z koncentracją w sieci.

Dodaj komentarz