Największa giełda

ETF na Ethereum jest możliwy nawet jeśli Ether zostanie uznany za papier wartościowy – uważa Larry Fink z BlackRock

Fink z BlackRock uważa, że wprowadzenie funduszu ETF jest realne, nawet jeśli Ether (ETH) zostanie uznany za papier wartościowy przez amerykańskie organy regulacyjne.

Dyrektor generalny BlackRock wyraża pewność co do możliwości wprowadzenia takiego funduszu, pomimo potencjalnego klasyfikowania Ethereum jako papieru wartościowego przez amerykańskie instytucje finansowe i giełdę.

Larry Fink, CEO BlackRock, stwierdził, że możliwe jest nadal wprowadzenie funduszu ETF opartego na Ethereum, nawet jeśli amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd uznałaby tę kryptowalutę za papier wartościowy, co spowodowałoby zwiększenie nadzoru regulacyjnego nad tym drugim co do wielkości cyfrowym aktywem.

Kiedy w środę został zapytany w programie Fox Business, czy BlackRock, który już zyskał popularność na rynku kryptowalut poprzez wprowadzenie funduszu notowanego na giełdzie Bitcoinów, nadal mógłby wprowadzić ETF przechowujący Ethereum, nawet jeśli kryptowaluta zostałaby uznana za papier wartościowy, odpowiedział: “Myślę, że tak.” Według raportów, SEC rozważa, czy Ethereum może być uznane za papier wartościowy.

Na początku tego miesiąca magazyn Fortune doniósł, że organ regulacyjny bada kwestię sklasyfikowania Ethereum jako papieru wartościowego i w związku z tym wysłał wezwania do kilku firm. To wywołało obawy, czy istnieje możliwość wprowadzenia funduszu ETF opartego na Ethereum w USA.

Jednak pewność siebie Finka jest wyraźnym sygnałem optymizmu. Ośmiu potencjalnych emitentów, w tym BlackRock, złożyło wnioski do SEC w celu wprowadzenia na rynek funduszu typu spot ETF. Ostateczna decyzja organu regulacyjnego ma zapaść w maju, a eksperci branżowi przewidują, że wnioski nie zostaną zatwierdzone, niezależnie od tego, jakie jest stanowisko SEC. BlackRock jest również jednym z 11 emitentów spotowych funduszy ETF na bitcoiny.

Fundusz giganta zarządzania aktywami, iShares Bitcoin Fund (IBIT), jest najbardziej dochodowym funduszem bitcoinowym typu spot, który zgromadził aktywa o wartości ponad 15 miliardów dolarów w zaledwie 2 i pół miesiąca. IBIT to “najszybciej rozwijający się ETF w historii funduszy ETF”, powiedział Fink w programie Fox Business. “Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do długoterminowej opłacalności bitcoina”, dodał. “Tworzymy teraz rynek, który jest bardziej płynny i transparentny, jestem mile zaskoczony, chociaż nigdy wcześniej bym tego nie przewidział”.

Dodaj komentarz