Największa giełda

Dominacja Bitcoina poniżej 50 % cena poniżej 50 000 $

Cena Bitcoina dzisiaj utrzymuje się na poziomie poniżej 50 000 dolarów, zaliczając największy dołek na 47 700 dolarów. Indeks dominacji Bitcoina spadł do 48,1 % po raz pierwszy od marca 2019 roku. 

Rynek kryptowalut cały jest dzisiaj w czerwieni, kapitalizacja wszystkich cyfrowych walut spada o 11,3 %. Bitcoin w ciągu ostatnich 24 godzin traci niemal 9 %, a w ciągu ostatniego tygodnia 19 %. Większość kryptowalut podąża za BTC tracąc nawet 1/3 wartości.

Bitcoin price today, BTC live marketcap, chart, and info _ CoinMarketCap

Dominacja Bitcoina po raz pierwszy od marca 2019 roku spadła poniżej poziomu 50 %, zatrzymując się na 48,1 %. Analitycy tłumaczą te duże spadki niekorzystnymi wieściami ze Stanów Zjednoczonych, jakoby prezydent Joe Biden miał zatwierdzić ustawę podwyższającą podatki od zysków kapitałowych.

Większe podatki miałyby dotyczyć tych, którzy zarabiają ponad 1 milion dolarów w mniej niż rok i trzymają aktywa przez ten sam okres czasu. Bloomberg uważa, iż Biden dąży do nałożenia co najmniej 43,4% podatku na inwestorów-milionerów w celu utrzymania niektórych programów społecznych.

Dodaj komentarz