Największa giełda

Binance stara się zwrócić pieniądze ofiarom oszustwa Centra Tech

Binance szuka ofiar poszkodowanych przez Centra Tech w 2017-18, aby pomóc im odzyskać środki utracone w związku z tym oszustwem.

Departament Sprawiedliwości USA odzyskał 100 000 ETH, które mają posłużyć do zrekompensowania strat poniesionych przez ponad 170 tys. ofiar oszustwa Centra Tech. Giełda Binance we współpracy z władzami USA pracowała niestrudzenie, aby znaleźć jak najwięcej osób poszkodowanych w tym procederze i pomóc im odzyskać utracone pieniądze.

W żaden sposób nie tolerujemy przestępczości i jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Departamentem Sprawiedliwości USA (DOJ), aby dotrzeć do ofiar oszustwa Centra Tech” – powiedział dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao.

binance baner kryptowaluty.info 715

Jeśli kupiłeś niezarejestrowane papiery wartościowe w postaci tokenów cyfrowych wyemitowanych przez Centra Tech (CTR Tokens) między 23 lipca 2017 r. a 2 kwietnia 2018 r., w tym w ramach tzw. „początkowej oferty monet” lub „ICO” od około 23 lipca 2017 r. do 5 października 2017 r., możesz złożyć petycję o umorzenie i odzyskać utracone środki. Aby złożyć wniosek o umorzenie, wejdź na tą stronę.

Historia oszustwa Centra Tech

Od około 23 lipca 2017 r. do 5 października 2017 r. Centra Tech na czele z Robertem Josephem Farkasem, Sohrabem Sharma, Raymondem Trapni, przekonywała inwestorów że oferuje produkty finansowe związane z kryptowalutami, w tym kartę debetową, która umożliwia użytkownikom wydawanie kryptowalut w sklepach akceptujących karty MasterCard i Visa.

Twórcy projektu nakłaniali inwestorów do zakupu tokenów CRT w ramach sprzedaży początkowej ICO. Pozwani oszukali inwestorów fabrykując członków zespołu Centra Tech, nie posiadali także stosownych licencji państwowych ani nie utrzymywali relacji z dostawcami usług finansowych. Kierując się nieprawdziwymi informacjami, inwestorzy zainwestowali w Centra Tech ponad 25 milionów dolarów.

Na początku kwietnia 2018 roku twórcy projektu zostali oficjalnie pozwani o naruszenie federalnego prawa karnego. Także Komisja Papierów Wartościowych i Giełd („SEC”) złożyła pozew cywilny w Okręgu Południowym Nowego Jorku. Po tych wydarzeniach cena tokenów CTR spadła niemal do zera.

Sohrab Sharma w marcu 2021 roku został skazany na osiem lat za główną rolę w przeprowadzeniu oszukańczego ICO. Wcześniej Farkas został skazany na rok i jeden dzień więzienia za udział w oszustwie.

Dodaj komentarz