Największa giełda

Banki w USA mogą używać stablecoinów i blockchain do płatności

Amerykański federalny organ nadzoru bankowego (OCC), wydał komunikat, w którym oświadcza że banki krajowe mogą używać stablecoinów oraz sieci blockchain do płatności bankowych, o ile jest to zgodne z obowiązującymi przepisami.

Pismo agencyjne stanowi, że krajowy bank lub federalne stowarzyszenie oszczędnościowe może sprawdzać, przechowywać i rejestrować transakcje płatności, pełniąc rolę węzła w INVN. Podobnie bank może używać INVN i powiązanych stablecoinów do wykonywania innych dozwolonych czynności płatniczych. Wdrażając te technologie, bank musi przestrzegać obowiązującego prawa oraz bezpiecznych, solidnych i uczciwych praktyk bankowych.

* INVN to niezależne sieci weryfikacji węzłów, inaczej zwane sieciami blockchain

<span class="su-quote-cite">OCC</span>

Co więcej OCC stwierdziło, że INVN „mogą być bardziej odporne niż inne sieci płatnicze” ze względu na zdecentralizowany charakter, dzięki któremu transakcje są weryfikowane przez dużą ilość węzłów. Sieci blockchain pozwalają również zapobiegać fałszowaniu informacji i mogą być dużo bardziej odporne na manipulacje, zdaniem OCC.

Stanowisko OCC wydaje się być ogromnym krokiem w stronę adopcji kryptowalut i technologii blockchain. Może to też oznaczać, że regulacje które cały czas są przygotowywane przez amerykańskie władze nie będą przypominały ataku wymierzonego w całą branżę kryptowalut.

Dodaj komentarz