Największa giełda

Ranking kryptowalut – sierpień 2018

ranking kryptowalut sierpień 2018

W lipcu odnotowaliśmy odbicie na kryptowalutach, które jednak nie objęło całego rynku, a jedynie Bitcoina i kilka innych wyjątków. Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o niespełna 8 %, a dominacja Bitcoina w całym rynku kryptowalut wzrosła do 48 %.

Ranking kryptowalut sierpień 2018 x1

Cena Bitcoina wzrosła o 20 % w stosunku do 1 lipca. Zwiększone zainteresowanie BTC wynika z możliwego wprowadzenia ETF-ów na Bitcoina. SEC jak na razie nie rozpatrzył żadnego z wniosków pozytywnie, w tym momencie wiadomo, że wniosek braci Winklevoss został odrzucony, natomiast decyzja w sprawie wniosku NYSE została odłożona do 21 września.

Bracia Winklevoss nie dostali pozwolenia na ETF-y bitcoinowe

Pozostałe kryptowaluty z pierwszej dziesiątki prawie nie zmieniły miejsc, poza Stellarem i Litecoinem, które zamieniły się pozycjami.

Stellar jest kryptowalutą, która odnotowała duże wzrosty w ubiegłym miesiącu, aż o 45 %. Wszystko na skutek ciekawych partnerstw jakie zawarła kryptowaluta, rokujących duże możliwości rozwoju na przyszłość. Więcej o Stellarze dowiecie się z artykułu z opisem kryptowaluty.

Opis Stellar

Reszta kryptowalut w rankingu zaliczyła albo małe wzrosty – Bitcoin Cash, Cardano, albo niewielkie spadki – Ethereum, XRP, EOS, Litecoin, IOTA oraz Tether, który wciąż utrzymuje ostatnie miejsce w najlepszej dziesiątce.

Dodaj komentarz