Największa giełda

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin krytykuje giełdę BitBay

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin wystosowało list otwarty do BitBay odnośnie wprowadzenia przez giełdę waluty FuturoCoin. Stowarzyszenie jest zaniepokojone tym faktem i dlatego prosi zarząd BitBay o rozważenie wycofania się z powziętych planów.

Stowarzyszenie przypomina BitBay, że wprowadzając FuturoCoin postępuje niezgodnie z “Kanonem dobrych praktyk podmiotów rynku kryptowalutowego w Polsce” narażając na szwank nie tylko dobre imię giełdy ale także Strumienia Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe oraz całego polskiego środowiska kryptowalut.

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin domaga się również przedstawienia przez BitBay informacji na temat FuturoCoin, które mogły by świadczyć o celowości wprowadzenia tej waluty na giełdę.

Szanowni Państwo!
Do naszego Stowarzyszenia napływa coraz więcej niepokojących sygnałów dotyczących Państwa giełdy. Zgodnie z materiałami video z konferencji firmy FutureNet oraz wypowiedziami Pana Sylwestra Suszka, jakie można znaleźć na forach internetowych oraz w mediach społecznościowych, w Państwa planach jest wprowadzenie na platformę BitBay handlu walutą FuturoCoin.

Podpisując jako giełda “Kanon dobrych praktyk podmiotów rynku kryptowalutowego w Polsce” zobowiązali się Państwo do dbania o rynek walut cyfrowych w naszym kraju poprzez m.in. ostrzeganie swoich klientów przed organizacjami wykorzystującymi popularność tego nowego rynku w celu sprzedaży im “monet”, które nie spełniają encyklopedycznej definicji waluty kryptograficznej. Wokół firmy FutureNet oraz ich waluty – Futuro Coin – narasta z tygodnia na tydzień coraz więcej kontrowersji. Rośnie liczba osób dobrze znających temat, które porównują to przedsięwzięcie do OneCoin czy DasCoin. Współpraca z tego typu podmiotem z pewnością nie przysłuży się wizerunkowi największej pod względem obrotów giełdy e-walutowej w Polsce, czego efektem może być także odejście części klientów z Państwa platformy. Ponadto, biorąc pod uwagę, że w swoich materiałach reklamowych firma BitBay sp.z.o.o. wykorzystuje nierzadko logo Ministerstwa Cyfryzacji, narażacie Państwo na szwank dobre imię Strumienia Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe oraz całego resortu.

Podjęcie decyzji o wprowadzeniu na BitBay Futuro Coin jest dla nas niezrozumiałe. W spisie walut cyfrowych na CoinMarketCap.com można znaleźć dziesiątki ciekawszych monet, którymi z pewnością byliby zainteresowani Państwa klienci. Chętnie jednak poznamy powody, dla których zdecydowali się Państwo na taki wybór. Z wypowiedzi Pana Sylwestra Suszka wynika, że przed podjęciem tej decyzji przeprowadziliście Państwo “audyt”. Informacja ta nie rozwiewa jednak naszych wątpliwości ponieważ wprowadzenie na rynek Futuro Coin odbiega od wypracowanych przez branżę standardów. Dla zwiększenia wiarygodności firmy brakuje choćby publikacji whitepaper oraz planu rozwoju, co w dzisiejszych realiach jest pierwszym krokiem do zaprezentowania
projektu na rynku walut cyfrowych.

W związku z powyższym prosimy zarząd BitBay o rozważenie wycofania się z wprowadzenia Futuro Coin na Państwa platformę. Zmiana decyzji z pewnością zakończy fale negatywnych reakcji, z którymi musicie się Państwo spotykać od kilku dni ze strony społeczności Bitcoin na forach i w mediach społecznościowych. BitBay jest jedną z najstarszych giełd walut cyfrowych w Polsce. Podobnie jak Państwu zależy nam na jej dobrej opinii.

Filip Pawczyński
Prezes Stowarzyszenia

2 komentarze do “Polskie Stowarzyszenie Bitcoin krytykuje giełdę BitBay”

  1. panie SUSZKA ciekawe za ile sprzedał pan swój autorytet i autorytet BITBAY a więc nasz INWESTORÓW??? dzięki którym pan i Bitbay istnieje

    Odpowiedz

Dodaj komentarz