Oszuści wysyłają użytkownikom Ledgera fałszywe portfele sprzętowe

Scamerzy wysyłają użytkownikom Ledgera fałszywe portfele sprzętowe próbując wyłudzić kryptowaluty. Jest to pokłosie wycieku danych Ledgera z 2020 roku.

Ubiegłoroczny wyciek danych Ledgera przez cały czas skutkuje nowymi rodzajami oszustw. Tym razem scamerzy posunęli się nawet do wysyłania fałszywych portfeli sprzętowych, zaprojektowanych w taki sposób żeby wykraść kryptowaluty.

Te fałszywe portfele trafiają do osób pozyskanych w ramach ataków phishingowych. Pierwsze sprzęty trafiły do użytkowników w maju tego roku i są przygotowane w bardzo profesjonalny sposób, do złudzenia przypominając oryginalne portfele Ledger Nano.

Użytkownik otrzymujący taki portfel dostaje instrukcję, aby zainstalować fałszywą aplikację i podać 24-wyrazową frazę odzyskiwania, a stąd już krótka droga do tego żeby stracić kryptowaluty przechowywane na portfelu.

Ledger wypowiedział się w sprawie tego nowego rodzaju oszustwa:

Zdajemy sobie sprawę z tego oszustwa, które umieściliśmy na naszej liście trwających złośliwych ataków wymienionej na naszej stronie internetowej

Powinieneś być podejrzliwy w przypadku otrzymania pocztą bezpłatnego produktu, którego nie zamówiłeś, i sprawdź oficjalne kanały Ledger lub skontaktuj się z zespołem wsparcia Ledger.

Subscribe
Notify of
0 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments