Największa giełda

Ledger przedstawia portfel nowej generacji – Stax

Ledger przedstawił właśnie nowy model portfela sprzętowego zaprojektowany przez byłego inżyniera Apple.

Ledger Stax to sprzętowy portfel wykorzystujący technologię E Ink, co sprawia że jest on wyglądem podobny do smartfona. Urządzenie działa jak inne portfele sprzętowe umożliwiające przechowywanie kryptowalut w bezpiecznym środowisku offline. Innowacyjność urządzenia polega na dużo bardziej zaawansowanym wyświetlaczu, który może zawierać zdjęcia lub NFT.

ledger stax

Portfel jest już dostępny w przedsprzedaży, jego cena została ustalona na 279 dolarów z planowaną dostawą na marzec 2023 roku.

Portfel projektu byłego inżyniera Apple

Za projektem nowego portfela Ledger stoi Tony Fadell, będący byłym inżynierem sławnej marki Apple. Urządzenie jakie chciał stworzyć ma być po pierwsze wygodne i szybkie w obsłudze, a po drugie bezpieczne i odporne na ataki hakerów.

Po pierwsze, mówi Tony Fadell, nasz nowy Ledger musi być kultowy: rozpoznawalny i definiujący kategorię, aby użytkownicy od razu wiedzieli, co to jest, patrząc na niego. Musi być użyteczny, tak intuicyjny jak smartfon, którego każdy ma. Musi być rozpoznawalny. Przenośny, ale nie za mały. To musi być osobiste. Musi mieć długą żywotność baterii. A całe doznania od momentu wyjęcia go z opakowania, jak również w codziennym użytkowaniu muszą być zachwycające.

Ledger stax1

Ledger notuje rekordową sprzedaż

Głośny ostatnio upadek giełdy FTX sprawił, że ludzie momentalnie rzucili się do kupowania portfeli sprzętowych. Rzecznik firmy potwierdził, że w listopadzie „Ledger miał dwa najlepsze dni sprzedaży w historii”.

Oprócz designu i nowego wygląda inżynierowie Ledger skupiają się też w dużym stopniu na bezpieczeństwie oraz rozwoju ekosystemu.

I, podobnie jak w przypadku każdego innego Ledgera, nasze nowe urządzenie nie narusza bezpieczeństwa. Działa z tym samym zastrzeżonym systemem operacyjnym Ledger i naszym certyfikowanym układem Secure Element Chip, co Ledger Nano X i S Plus – z ulepszoną obudową ułatwiającą wyraźne podpisywanie. Oprócz tego Ledger Stax implementuje większy ekran bezpośrednio sterowany przez system operacyjny Ledger w układzie Secure Element Chip. Zwiększenie rozmiaru ekranu ułatwia użytkownikom zrozumienie wszystkich transakcji. Mówiąc słowami Charlesa Guillemeta, naszego CTO: to jeden z takich momentów, w których poprawa UX poprawia również bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz