Największa giełda

NFT są „całkowicie bezwartościowe”, twierdzi Rolling Stone

Media głównego nurtu ogłosiły, że niewymienialne tokeny (NFT) są teraz “całkowicie bezwartościowe”, opierając się na badaniach przeprowadzonych przez DappGambl, które wykazały, że aż 95% NFT, należących do ponad 23 milionów inwestorów, nie ma żadnej wartości.

To wywołało różne reakcje w społeczności. Niektórzy zgodzili się z raportem, podczas gdy inni przypominali, że te same NFT były wcześniej promowane przez media. Na Reddicie większość komentarzy wyrażała zgodę z twierdzeniem, że NFT są “najgorszymi rzeczami, jakie wyłoniły się z kryptowalut”, ale niektórzy uważali, że wartość może się w przyszłości zmienić.

Jeden członek społeczności sugerował, że NFT mogą ponownie zyskać na wartości, ponieważ historia pokazała, że ludzie często zmieniają zdanie na temat tego, co jest cenne. Inny członek przypomniał o artykule w magazynie Rolling Stone, który wcześniej promował kolekcję NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC) i wskazał na zmianę narracji w mediach.

Inna część społeczności wierzyła, że publikowanie takich negatywnych artykułów przez media głównego nurtu może oznaczać zbliżający się moment, gdy wartość NFT znów wzrośnie. Dla innych był to sygnał, że teraz jest odpowiedni moment na zakupy.

Dodatkowo, 3 sierpnia zużycie gazu Ethereum w transakcjach NFT znacząco spadło, co może wskazywać na zmianę w sposobie użytkowania NFT. Podczas gdy w 2021 roku transakcje NFT były głównym źródłem zużycia gazu na Ethereum, teraz użytkownicy wydają się trzymać swoje aktywa, zamiast aktywnie nimi handlować. Rynki NFT, które wcześniej były dominujące, teraz zaczynają tracić na znaczeniu.

Dodaj komentarz