Największa giełda

FCA zamyka bitomaty w Wielkiej Brytanii

Brytyjski urząd zamknął 26 bitomatów za działanie niezgodnie z przepisami.

Financial Conduct Authority (FCA) skontrolował bankomaty kryptowalutowe w Exeter, Nottingham i Sheffield w ramach podejrzeń o nielegalne działanie. Kontrole objęły ponad 30 urządzeń, z czego FCA nakazał zamknięcie 26 z nich.

14 lutego FCA nakazał wszystkim operatorom bitomatów działanie zgodnie z przepisami, w innym przypadku zostaną one zamknięte. „Bankomaty kryptograficzne działające bez rejestracji FCA są nielegalne. Działania, które podjęliśmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy i szersza praca pokazują, że będziemy działać na rzecz powstrzymania nielegalnej działalności” – powiedziała Therese Chambers, dyrektor wykonawcza ds. egzekwowania prawa i nadzoru rynkowego w FCA.

Bitomaty są używane do prania brudnych pieniędzy, twierdzi FCA

Kontrole przeprowadzone przez FCA wspólnie z jednostkami ds. przestępczości zorganizowanej i policją mają na celu walkę z nielegalnymi działalnościami i praniem brudnych pieniędzy. „Maszyny takie jak te są kluczowym elementem ułatwiającym pranie pieniędzy i przepływ funduszy uzyskanych w wyniku działalności przestępczej” – dodała Chambers.

Ta akcja jest następstwem inspekcji FCA przeprowadzonych we wschodnim Londynie i Leeds, które miały na celu sprawdzenie czy bankomaty w tym rejonie działają zgodnie z przepisami i posiadają rejestrację FCA.

Brytyjski organ nieustannie ostrzega konsumentów, że kryptowaluty są ryzykownymi aktywami i że ​​jest bardzo mało prawdopodobne, aby mieli oni jakąkolwiek ochronę, jeśli coś pójdzie nie tak.

W Wielkiej Brytanii istnieje obowiązek rejestracji w FCA dotyczący wszystkich dostawców giełd kryptowalut, w tym operatorów bankomatów kryptograficznych. Dodatkowo muszą oni przestrzegać lokalnych przepisów dotyczących prania pieniędzy.

Dodaj komentarz