Największa giełda

ETHWarsaw – konferencja przez zbliżającym się The Merge

Warszawska konferencja ETHWarsaw będzie miała miejsce tuż przed największą aktualizacją w sieci Ethereum.

ETHWarsaw to konferencja i hackaton, który odbędzie się w naszym stołecznym mieście w dniach 1-4 września. Na scenie znajdą się wybitne osoby ze świata blockchain i Web3. Do prelegentów należeć będą między innymi Stani Kulechow, twórca platformy pożyczkowej Aave, Julien Bouteloup, założyciel Stake Capital i StakeDAO, Sam McPherson, inżynier w MakerDAO oraz wielu innych.

Twórca Ethereum Vitalik Buterin wypowiedział się o dużym znaczeniu ETHWarsaw, szczególnie w tak ważnym dla sieci czasie:

To naprawdę idealny czas, aby zgromadzić razem społeczność Polski i Europy Środkowo-Wschodniej i uczcić aktualizację sieci, nad którą wspólnie pracowaliśmy przez ostatnie osiem lat. Po transformacji, Ethereum będzie ukończone zaledwie w 55%, to oznacza, że w nadchodzących latach mamy wiele do zrobienia i właśnie tutaj pojawia się szansa dla twórców i entuzjastów Web3.

Wydarzenie ETHWarsaw, podobnie jaka podobne konferencje organizowane w innych zakątkach świata, jak ETHCC czy ETHDenver, zostało zorganizowane z inicjatywy społeczności Ethereum zaangażowanej w budowanie i rozwijanie tej popularnej sieci blockchain. Jak powiedział Buterin, nawet po przejściu Ethereum na Proof-of-Stake nadal pozostanie prawie połowa pracy do wykonania w następnych latach.

Hackaton dla rozwiązywania problemów

Oprocz konferencji, ważną częścią ETHWarsaw będzie dwudniowy hackaton, w czasie którego uczestnicy będą skupiać się na wyszukiwaniu błędów i najlepszych rozwiązań technologicznych. Jest to niebywała okazja do zdobycia cennego doświadczenia w pracy z aplikacjami i zaawansowanymi narzędziami. Dla uczestników przeznaczone zostały nagrody pieniężne o łącznej kwocie około 70 tys. dolarów.

Strona internetowa wydarzenia: ETHWarsaw

Dodaj komentarz