Największa giełda

Algorand zostanie oficjalnym dostawcą blockchain dla Salwadoru

Projekt Algorand został wybrany przez Salwador do pomocy w rozwoju własnej infrastruktury blockchain. Cena kryptowaluty rośnie przez ostatnie siedem dni o prawie 80 % osiągając poziom ponad 2 dolary.

Dążenia Salwadoru w kierunku akceptacji cyfrowych walut, sprawiły że rząd wytypował projekt Algorand w celu wsparcia w rozwoju zdecentralizowanej infrastruktury w tym kraju. Jest to prawdopodobnie największy kredyt zaufania jaki otrzymała do tej pory kryptowaluta, co nie pozostało obojętne na ruchy cenowe, sprawiając że ALGO przez ostatni tydzień wykazuje jedne z największych wzrostów na rynku, porównywalne z projektem Solana.

algorand salwador

Kolejnym czynnikiem oddziaływującym na wzrosty ALGO jest zaangażowanie się projektu w rozwój własnych rozwiązań dla branży zdecentralizowanych finansów DeFi oraz szybko rozwijającego się sektora niewymienialnych tokenów NFT. Nowe funkcje mają się pojawić już 1 października tego roku.

Algorand został ponadto wybrany do obsługi popularnych stablecoinów, jak USDT oraz USDC. Wszystkie te pozytywne informacje sprawiają, że projekt Algorand staje się coraz bardziej konkurencyjny, a różnego rodzaju instytucje rozważające rozwój w kierunku zdecentralizowanej technologii coraz chętniej spoglądają w jego stronę.

Dodaj komentarz