Największa giełda

Chiny uruchamiają wspieraną przez rząd platformę Metaverse

W chińskiej prowincji Nanjing została uruchomiona platforma Metaverse Technology and Application Innovation Platform, która ma przyspieszyć rozwój sektora w całym kraju.

Program pozostaje pod kierownictwem Nanjing University of Information and Science Technology (NUIST). W oficjalnym oświadczeniu wymieniono również członków założycieli, do których zaliczają się różne instytucje akademickie i firmy skoncentrowane na Metaverse w całym regionie. Platforma ma łączyć zasoby różnych przedsiębiorstw i instytucji akademickich w całym kraju.

Metaverse to wirtualna przestrzeń składająca się z wielu wirtualnych światów i doświadczeń. Często obejmuje aspekty rzeczywistości rozszerzonej oraz daje użytkownikom możliwość interakcji między sobą w środowisku cyfrowym.

Chiny rozwijają metaverse

Poza Nanjing swój program rozwija także Szanghaj poszukujący możliwości zaistnienia w branży metaverse, które mogą być perspektywiczne ze względów finansowych. Przewiduje się, że branża metaverse mogłaby zebrać przychody przekraczające 130 miliardów juanów na koniec 2025 roku.

Chiny szukające możliwości rozwoju w całym sektorze technologicznym, znane są ze swojego chłodnego stosunku do aktywów cyfrowych i NFT. Od lat handel tymi aktywami jest oficjalnie zabroniony w państwie środka, podobnie jak wszystkie inne działalności związane z tym rynkiem, jak choćby kopanie kryptowalut.

Dodaj komentarz