Największa giełda

Wolisz reklamy czy kopanie kryptowalut? Strona Salon daje Ci wybór

salon logo

Popularna amerykańska strona z newsami Salon.com, umożliwiła użytkownikom stosującym ad-blockery, wybór pomiędzy wyłączeniem narzędzia blokującego reklamy, a dobrowolnym użyczeniem części swojej mocy obliczeniowej do kopania kryptowalut.

salon magazine

Rozwiązanie platformy Salon.com ma nie tylko zapewnić użytkownikom wybór, ale jednocześnie pozwolić stronie na zrekompensowanie strat jakie wywołuje używanie ad-blockera przez czytelników.

Salon jest na razie w fazie testowania takiego rozwiązania, użytkownicy udostępniający swoją moc obliczeniową pozwalają platformie na kopanie Monero. Dodatkowo strona zbierając informacje w trakcie tego projektu, chce je wykorzystać do wspierania rozwoju technologii blockchain i cyfrowych walut.

For our beta program, we’ll start by applying your processing power to mine cryptocurrencies to recoup lost ad revenue when you use an ad blocker.  We plan to further use any learnings from this to help support the evolution and growth of blockchain technology, digital currencies and other ways to better service the value exchange between content and user contribution.

<span class="su-quote-cite">Salon.com</span>

Strona Salon zastosowała rozwiązanie, które ostatnio jest bardzo popularne; kopanie Monero za pomocą mocy obliczeniowej użytkowników stron i aplikacji. Jednak w tym przypadku czytelnicy są uczciwie informowani o takiej możliwości i od nich zależy czy wyrażą na to zgodę.

Dodaj komentarz