Największa giełda

Twitter zmienia logo na ikonę Dogecoina – cena DOGE mocno w górę

Ikona Dogecoina pojawiła się jako oficjalne logo Twittera. Elon Musk tłumaczy: stało się „tak jak zostało obiecane”.

Wchodząc na Twittera zauważycie, że logo z popularnego niebieskiego ptaka zmieniło się od wczoraj na logo Dogecoina. Elon Musk na swoim profilu uzasadniał, że obiecywał w przeszłości, kupienie Twittera, a potem zmianę logo na Dogecoina.

Jak można było się tego spodziewać, cena DOGE nie pozostała obojętna na tak śmiałe poczynania sławnego przedsiębiorcy. W ciągu zaledwie dwóch godzin, cena Dogecoina wzrosła o ponad 30 %. Obecnie wzrosty nieco się zatrzymały i cena waha się w okolicach 0,1 dolara za jedną monetę DOGE.

Wkrótce po zmianie logo na Dogecoina, Musk opublikował zdjęcie, które może sugerować że nowa twarz Twittera pozostanie z nami przez jakiś czas.

No oficjalnym profilu Dogecoina także pojawił się filmik sugerujący zbliżające się partnerstwo pomiędzy DOGE, a Muskiem. W przeszłości, właściciel Twittera mowił o tym, że zamierza wykorzystać Dogecoina do tworzenia swoich projektów, jak Tesla, SpaceX, czy Twitter właśnie.

Musk pozwany przez inwestorów

Przeciwko Elonowi Muskowi został wytoczony pozew przez grupę inwestorów, którzy zarzucają mu używanie piramidy finansowej w celu promowania Dogecoin. Pozew opiewający na kwotę 258 miliardów dolarów może jednak zostać oddalony, po tym jak Musk zwrócił się w tej sprawie do sędziego ze Stanów Zjednoczonych. Prawnicy Muska ponoć argumentowali, że „śmieszne zdjęcia” i „tweetujące słowa wsparcia” nie mogą być podstawą do roszczeń z tytułu domniemanego oszustwa.

Po zmianie logo Twittera na DOGE widać, że Elon Musk nic sobie nie robi z oskarżeń padających ze strony inwestorów, choć widać wyraźnie korelację pomiędzy wiadomościami pisanymi przez Muska, a wzrostami ceny Dogecoina.

Dodaj komentarz