Największa giełda

IBM stworzy kryptowalutę na blockchainie Stellar

ibm logo

Gigant technologiczny IBM ogłosił zawarcie współpracy ze startup-em Veridium Labs, w celu stworzenia tokenu kryptograficznego na publicznym blockchainie Stellar.

Token o nazwie Verde ma za zadanie tokenizację tzw. kredytów węglowych, dzięki którym przedsiębiorstwa zanieczyszczające środowisko mogą zrekompensować szkody jakie powoduje ich działalność. Środki pozyskane ze sprzedaży tokenu zostaną przeznaczone na zalesienie łaty deszczowej na wyspie Borneo w Indonezji.

Od lat staramy się łagodzić wpływ na środowisko w każdym punkcie łańcucha wartości, jednak poprzednie rozwiązania nadal przedstawiają znaczną złożoność i koszty.

Nasze cyfrowe zasoby środowiskowe zostały zaprojektowane, aby pomóc firmom i inwestorom instytucjonalnym kupować i wykorzystywać kredyty węglowe, aby złagodzić ich wpływ na środowisko już dziś, a nawet zabezpieczyć się przed potencjalnymi ryzykami związanymi z węglem w przyszłości.

Veridium Labs

Stworzenie tokena Verde ma zapewnić przejrzystość w wykorzystaniu środków jakie trafiają do kredytów węglowych, w dodatku dzięki publicznemu blockchainowi Stellara projekt będzie mógł osiągnąć globalny zasięg.

Dodaj komentarz