Największa giełda

Żona Trumpa wchodzi w świat NFT

Melania Trump uruchomiła platformę do sprzedawania dzieł sztuki w postaci tokenów niewymienialnych NFT.

Pierwszym dziełem na platformie będzie grafika przedstawiająca kobaltowe oczy byłej pierwszej damy zatytułowana “Wizja Melanii”. Tokeny NFT będą zbudowane na blockchainie Solana, a sama platforma ma być zasilana przez kontrowersyjną sieć społecznościową Parler.

Grafika została wykonana przez artystę Marc-Antoine Coulon i początkowo została wyceniona na 1 SOL. Obecnie cena za którą można kupić dzieło wynosi 176,35 dolara. Grafika dostępna jest w sprzedaży od dzisiaj do 31 grudnia.

Tokeny NFT tworzone przez Melanię Trump powstaną na blockchainie Solana i jak przyznał zespół Solana Labs nie był to ich pomysł: “Chcieliśmy poinformować, aby uniknąć nieporozumień, że wybór użycia blockchaina Solana był całkowicie organiczny, a ten projekt nie jest częścią żadnej inicjatywy prowadzonej przez Solana”.

Pani Trump poinformowała, że w przyszłości na platformie będą się pojawiać kolejne tokeny NFT. Była pierwsza dama dodała również, że 11 stycznia przeprowadzona zostanie aukcja, na której sprzedawane będą zarówno cyfrowe, jak i fizyczne dzieła sztuki.

Według oświadczenia wydanego na twitterze, platforma jest „zasilana przez Parler”, kontrowersyjny serwis społecznościowy, popularny wśród prawicowców i ekstremistów. Parler został usunięty z różnych sklepów z aplikacjami, po kontrowersjach związanych ze sprzeciwianiem się rządowi Stanów Zjednoczonych.

Kontrowersyjne wybory Melanii Trump

To nieco zastanawiający wybór ze strony osoby pełniącej niegdyś obowiązki Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych. Jeszcze więcej pikanterii dodaje fakt, że były prezydent USA i mąż Melanii, Donald Trump bez obcesowo wyrażał swoją dezaprobatę w stosunku do Bitcoina i kryptowalut. Raczej śmiało można założyć, że zwolennikiem NFT również nie był.

Dodaj komentarz