Największa giełda

ZEA chcą zostać pierwszym państwem blockchain do 2021 roku

dubai marina

Premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Szejk Mohammed bin Rashid zainaugurował wdrożenie “ZEA Blockchain Strategy 2021″. Emiratczycy znani ze swoich upodobań do bycia pierwszymi i najlepszymi, chcą aby ich kraj stał się światowym liderem z zakresu technologii blockchain.

Przyjęcie tej technologii będzie odzwierciedlać jakość życia w ZEA i poprawi poziom zadowolenia obywateli. 50 procent transakcji rządowych na poziomie federalnym zostanie przeprowadzonych przy użyciu technologii Blockchain do 2021 roku … Technologia ta pozwoli zaoszczędzić czas, wysiłek i zasoby oraz umożliwi osobom fizycznym przeprowadzanie większości transakcji w odpowiednim czasie, dostosowanym do ich stylu życia i pracy.

Szejk Mohammed bin Rashid

Przyjęcie technologii blockchain pozwoli zaoszczędzić ZEA 3 mld $, wydawanych rocznie na obieg dokumentacji papierowej i miliony godzin pracy przeznaczone na ich obsługę. Strategia opiera się na czterech podstawowych zasadach: “szczęściu obywateli i mieszkańców, efektywności rządu, zaawansowanym prawodawstwie i globalnej przedsiębiorczości”.

ZEA zamierza inwestować w kursy i szkolenia z zakresu technologii blockchain oraz wspierać edukację akademicką w tej dziedzinie. Rząd przedstawił ponadto plany systemu zarządzającego cyklem życia pojazdu opartego na Blockchain, który ma zostać uruchomiony w 2020 r.

Także sektor turystyki ma zostać objęty technologią blockchain, dzięki połączeniu wszystkich organizacji i podmiotów turystycznych w jeden system, ma zapewnić podróżującym łatwiejszy dostęp do wszystkich ofert w asortymencie ZEA.

Dodaj komentarz