Największa giełda

Xiaomi testuje płatności kryptowalutowe w Portugalii

Portugalska filia Xiaomi nawiązała współpracę z firmą Utrust, aby móc zacząć akceptować płatności w kryptowalutach. 

Sklep Mi Store Portugal akceptuje teraz płatności w pięciu kryptowalutach: Bitcoin, Ethereum, Tether, Dash i Utrust. Transakcje są przetwarzane dzięki współpracy z europejską firmą Utrust dostarczającą rozwiązania dla płatności kryptowalutowych.

Pedro Maia, szef marketingu w Mi Store Portugal powiedział:

Jesteśmy marką technologiczną, innowacyjną i przełomową. Z tego powodu zawsze chcemy być o krok do przodu przed innymi. Chcemy umożliwić wszystkim prawdziwym fanom technologii na zakup swoich ulubionych gadżetów za to, co jest obecnie uważane za „najbardziej technologiczną wersję pieniądza”.

Portugalia należy do najbardziej przyjaznych kryptowalutom państw europejskich, dzięki swoim przejrzystym regulacjom prawnym i podatkowym. Sklep Mi Store Portugal zaczął się ekspansywnie rozwijać w tym europejskim kraju, posiada obecnie sześć sklepów stacjonarnych i zapowiada otwieranie kolejnych.

Marka Xiaomi bardzo prężnie rozwija się na rynku zarówno europejskim, jak i globalnym. Według ostatnich szacunków sprzedaż produktów Xiaomi przewyższyła sprzedaż firmy Apple i znajduje się na drugim miejscu najchętniej wybieranych marek, tuż za Samsungiem.

Dodaj komentarz