Największa giełda

Wyciekły emaile klientów Celsius – uwaga na phishing!

Celsius potwierdził, że lista e-mailowa klientów trafiła w ręce osób trzecich.

Firma pożyczkowa Celsius oprócz problemów z płynnością i upadłością platformy, padła również ofiarą wycieku danych klientów. „Piszemy, aby poinformować, że zostaliśmy niedawno poinformowani przez naszego dostawcę Customer.io że jeden z ich pracowników uzyskał dostęp do listy adresów e-mail klientów Celsius przechowywanych na ich platformie i przekazał je stronie trzeciej” – napisał Celsius.

Pracownik zatrudniony jako inżynier platformy komunikacyjnej Customer.io. po wykryciu incydentu został natychmiast zwolniony. Niestety nie ujawniona została szczegółowa lista adresów, ani platforma na którą zostały one skopiowane.

Celsius bagatelizuje incydent

Celsius podszedł bardzo bagatelizująco do zaistniałej sytuacji, twierdząc że raczej nic nie grozi klientom narażonym na ujawnienie emaili.

Nie uważamy, aby ten incydent stanowił wysokie ryzyko dla naszych klientów, których adresy e-mail mogły zostać naruszone ale udostępniamy ten komunikat, aby upewnić się, że są Państwo świadomi.

Byliśmy w ciągłej komunikacji z http://Customer.io. Potwierdzili oni, że żadne inne dane związane z Celsjuszem nie zostały narażone, poza tymi zidentyfikowanymi – napisał Celsius.

Uwaga na ataki phishingowe!

Jednak bardziej świadoma część kryptowalutowej społeczności ostrzega przed możliwym pojawieniem się ataków phishingowych. Takie sytuacje najczęściej zdarzają się właśnie po incydentach związanych z wyciekami danych klientów.

Dlatego bądźcie szczególnie ostrożni i wyczuleni na możliwość pojawienia się nieuczciwych osób, które mogą próbować wykorzystać zaistniałą sytuację. Pamiętajcie aby nie klikać w linki otrzymywane w wiadomościach mailowych i pod żadnym pozorem nie podawać wrażliwych danych na stronach na które zostaniecie przeniesieni!

Więcej o procederach phisihingu i metodach najczęściej wykorzystywanych przez oszustów możecie przeczytać tutaj.

Dodaj komentarz