Największa giełda

Warta 2 biliony $ branża ubezpieczeń we Francji może od teraz inwestować w kryptowaluty

francja eiffel-tower

Francuskie Zgromadzenie Narodowe przegłosowało ustawę, która pozwala firmom ubezpieczeniowym na inwestowanie w kryptowaluty bez żadnych ograniczeń co do wielkości inwestycji.

Ustawa o nazwie Pacte ( Plan d’action pour la croissance i la transformation des entreprises, Plan działania na rzecz wzrostu i transformacji przedsiębiorstw) została przyjęta w czwartek przez francuskich prawodawców.

Zgodnie z raportem opublikowanym na stronie TrustNodes ustawa ma dwa znaczące aspekty dotyczące kryptowalut. Po pierwsze; firmy ubezpieczeniowe będą mogły inwestować w produkty kryptowalutowe za pośrednictwem specjalistycznych funduszy profesjonalnych. I po drugie; ubezpieczyciele będą mieć możliwość oferowania polis ubezpieczeniowych opartych na walutach cyfrowych swoim klientom.

Nie był to główny cel Pacte, ale ubezpieczyciele będą mogli oferować produkty oparte na aktywach kryptograficznych. Będą mogli to zrobić za pośrednictwem wyspecjalizowanych funduszy

Joel Giraud z partii Emmanuela Macrona La République En Marche

Jest to olbrzymi krok ponieważ wartość branży ubezpieczeniowej we Francji szacuje się na 2 biliony $ i teraz cała ta branża będzie mieć możliwość bez ograniczeń inwestować w kryptowaluty. Ponadto według Emiliena Bernarda-Alziasa, prawnika z Simmons & Simmons LLP, ustawa dotyczy nie tylko branży ubezpieczeniowej ale całego sektora inwestorów instytucjonalnych. Przyjęcie tej ustawy pokazuje, że zwiększa się znacząco zaufanie do kryptowalut wśród prawodawców i firm z tradycyjnego nurtu finansowego.

Dodaj komentarz