Największa giełda

Visa zacznie akceptować płatności w stablecoinie USDC

Visa poinformowała dzisiaj, że zamierza zacząć akceptować płatności w stablecoinie USDC jeszcze w tym roku.

Wraz z giełdą kryptowalut Crypto.com, Visa rozpoczęła program pilotażowy przeprowadzając już pierwsze płatności z użyciem USDC. W programie bierze udział cyfrowy bank Anchorage, wspólnie z którym została przeprowadzona pierwsza transakcja, polegająca na przesłaniu USDC z Crypto.com na adres Visa w Anchorage.

„Widzimy rosnące zapotrzebowanie ze strony konsumentów na całym świecie, aby mieć dostęp do walut cyfrowych, przechowywać je i używać, a także widzimy zapotrzebowanie ze strony naszych klientów na tworzenie produktów zapewniających taki dostęp konsumentom” – powiedział Cuy Sheffield, dyrektor ds. Kryptowalut w Visa.

Do tej pory akceptowanie płatności w kryptowalutach polegało na zamianie cyfrowej waluty na pieniądze fiducjarne. Nowa usługa Visa ma jednak za zadanie wyeliminować potrzebę konwersji kryptowalut na tradycyjne pieniądze, dzięki wykorzystaniu blockchaina Ethereum. Ten krok pozwoli uprościć cały proces i zmniejszyć koszty dla firm.

Visa wstępnie potwierdziła tę informację, dodając że zamierza udostępnić usługę większej liczbie partnerów biznesowych jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz