Największa giełda

VI Digital Money & Blockchain Forum, 16 maja w Warszawie

digital money forum

Czwarta edycja Digital Money & Blockchain Forum skupi się na tematyce:

Blockchain i aktywa cyfrowe – perspektywa kolejnej dekady

Organizatorzy proponują następujące kwestie do przedyskutowania:

  • technologia i bezpieczeństwo – czy technologia blockchain nadal będzie najbezpieczniejszą technologią informatyczną na świecie? jakie byłyby dla niej zagrożenia?
  • podatki, prawo i regulacje – czy waluty cyfrowe wejdą do mainstreamu światowych finansów, czy też będą blokowane przez regulatorów ze względu na obawy dot. AML?, czy kraje będą konkurowały ze sobą o kapitał ulokowany w walutach cyfrowych tworząc ułatwienia podatkowe i regulacyjne, czy będą go zwalczały?
  • biznes i finanse – czy doczekamy się polskich jednorożców w branży blockchain? czy nadal będzie trwał eksodus polskich startupów za granicę? czy waluty cyfrowe będą nadal głównie przedmiotem zainteresowań ze względu na spekulację, czy ze względu na inne zastosowania (np. zdecentralizowane aplikacje i organizacje, tokenizacja aktywów)?
  • wartości i postawy – czy świat będzie dążył w kierunku centralizacji i autorytaryzmu, czy decentralizacji i demokratyzacji? co będzie miało większy prymat za 10 lat: ochrona prywatności czy chęć ochrony obywateli przez państwa przed zagrożeniami?

Konferencja jest organizowana w merytorycznej  współpracyz Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uczelnią Łazarskiego (TBC).

Miejscem spotkania będzie Uczelnia Łazarskiego, ul.Świeradowska 43, Warszawa.

Strona internetowa wydarzenia: VI Digital Money & Blockchain Forum

Dodaj komentarz