VanEck wprowadza nagrody za staking do swojego funduszu ETN Solana

VanEck, globalny zarządzający aktywami, wprowadził istotną zmianę w swoim giełdowym instrumencie dłużnym (ETN) opartym na Solanie, notowanym na Euronext Amsterdam.

  • Teraz inwestorzy z Unii Europejskiej będą mogli cieszyć się pasywnym dochodem w postaci nagród za staking Solany.
  • Produkt o wartości 74 milionów dolarów umożliwi inwestorom gromadzenie nagród, które będą reinwestowane codziennie, co zwiększy wartość aktywów netto funduszu.

Nagrody za staking w VanEck Solana ETN

VanEck Solana ETN, który umożliwia inwestorom ekspozycję na Solanę (SOL), przeszedł transformację, aby oferować dodatkowe korzyści w postaci stakingu. Nagrody uzyskane ze stakingu Solany będą codziennie reinwestowane, co wpłynie na zwiększenie liczby jednostek SOL przypadających na każdą akcję. Zmiana ta stanowi nową formę pasywnego dochodu dla inwestorów funduszu.

Zarządzający funduszem pobiera opłatę w wysokości 25% od nagród uzyskanych ze stakingu, co jest standardem przy takich produktach. To posunięcie VanEck jest kolejnym krokiem w ich strategii dotyczącej kryptowalut, podobnym do zmian wprowadzonych w kwietniu tego roku dla Ethereum ETN, który również umożliwił inwestorom zysk z nagród za staking ETH.

Brak stakingu dla amerykańskich inwestorów

Podczas gdy europejscy inwestorzy mogą korzystać z nagród za staking Solany, sytuacja wygląda inaczej w Stanach Zjednoczonych. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wciąż nie zatwierdziła stakingu w produktach typu ETF (Exchange Traded Fund) związanych z kryptowalutami. Gdy VanEck złożył wniosek o uruchomienie spotowego ETF na Solanę w czerwcu, firma wyraźnie zaznaczyła, że staking nie będzie częścią tego produktu.

VanEck zdecydował się na bardziej konserwatywne podejście na rynku amerykańskim, gdzie fundusz „VanEck Solana Trust” będzie jedynie przechowywał Solanę w rezerwie, co odzwierciedla strategię zastosowaną wcześniej w przypadku spot ETF na Ethereum.

Czym jest ETN na Solanę?

Z informacji na stronie VanEck wynika, że ETN dający ekspozycję na Solanę jest w 100% zabezpieczony tokenami SOL przechowywanymi w zimnych portfelach u regulowanego powiernika. ETN o tickerze VSOL jest dostępny u brokera DIF. Charakteryzuje się on stosunkowo wysokimi kosztami wynoszącymi 1,5 % ale biorąc pod uwagę korzyści wynikające z zabezpieczonego powiernictwa, inwestycja w taki fundusz wydaje się być dobrą alternatywą dla kupowania fizycznej kryptowaluty.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments